הצטרפו אלינו!

תכנית הצעירים

 

סיימנו תיכון, הלכנו לצבא ולשירות הלאומי. אוניברסיטה. מילואים. עבודה. מיסים.
אנחנו גומרים את החודש עם הלשון בחוץ. אנחנו אוהבים את המדינה וזה המקום שאנחנו רוצים לחיות בו, אבל לא ממש זוכים לחיות כאן בכבוד. נדמה שלאף אחד לא אכפת. אנחנו רואים ממשלה שמתעסקת בעצמה ובעסקנים שמקיפים אותה –
אבל מה עם העתיד שלנו? אנחנו דורשים: שימו אותנו במרכז.

 

כישורים או קשרים?

יש תחושה שאי אפשר להצליח בלי קשרים. שתמיד יגיע מישהו שמכיר את ההוא ויעקוף אותנו. חלאס עם זה. לכן, גיבשנו במפלגת 'יש עתיד' את תכנית 'נחשון', שתבטיח שהשלטון יהיה נקי משחיתות ותחזק את שלטון החוק. תכנית שתפסיק את תופעת המקורבים לצלחת. כמה פשוט – ככה נכון.
 

חינוך הוא המפתח לכל

לא משנה איפה נולדת ומיהם הוריך – השמיים הם הגבול. לכן על המדינה לסייע במימון הלימודים האקדמיים – עד תואר שני, כולל. 'יש עתיד' תיצור תכנית לפיה כל צעיר וצעירה שהתקבלו למוסד להשכלה גבוהה, יוכלו להתחיל ללמוד במימון המדינה ולהחזיר את שכר הלימוד, כאשר תיכנס משכורת השווה או עולה על השכר הממוצע במשק.
 

דירה להשכיר - לא רק ספר

הפתרון עבורנו כבר קיים. פרויקט דירה להשכיר של 'יש עתיד' מאפשר לאנשים לגור בדירות חדשות בשכירות ארוכת טווח (במשך חמש שנים ויותר). העלות מפוקחת ונשארת במחיר שפוי לאורך כל התקופה. דירה להשכיר מאפשרת ראש שקט וחיסכון בכסף. לכן, 'יש עתיד' תרחיב את הפרויקט ותבנה עוד אלפי דירות, בעיקר בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל.

לגור קרוב לקפיטריה

רק 7% מהסטודנטים בישראל יכולים לגור במעונות. זה זול, זה קרוב, וזה מאובטח יותר. לפיד כשר אוצר העביר 160 מיליון שקל לבניית 5,000 מיטות במעונות סטודנטים. מספיק זה לא – אבל זה הכיוון. 'יש עתיד' תקדם תכנית חומש לבניית 10,000 מיטות נוספות לסטודנטים. בנוסף לתמיכה בקהילות של סטודנטים הפועלות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל.
 

מרכז אחד לכולם

אנחנו מאמינים שהמדינה פשוט חייבת לפגוש אותנו בצמתים החשובים בחיים. היא צריכה להיות נוכחת, נגישה, ועם כל המידע והתשובות. 'יש עתיד' תפעל לכך שבכל איזור, ובמיוחד במקומות המרוחקים ממרכז הארץ, יוקם מרכז צעירים שיעמוד לרשות הצעירים. במרכזים יינתנו שירותים רחבים ואחידים אשר ישרתו את כ-ו-ל-ם: תיכוניסטים, חיילים ומשוחררים, סטודנטים, בוגרי תארים והורים צעירים.
 

עפים על החלומות שלנו

חדשנות וסטרטאפים הם מנוע צמיחה יעיל, מהיר וחשוב שיש במדינת ישראל. צריך לחבק אותם, ללוות אותם ולוודא שהם צומחים בקצב מהיר. חשוב גם לוודא שמרכזי היי-טק ויזמות ממשיכים לקום ולספק אלפי מקומות עבודה שווים דווקא בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל. 'יש עתיד' תחדש את קרנות התמיכה בהיי-טק, תרחיב את פעילותה ותקציבה של הרשות הלאומית לחדשנות.
 

לחיי האהבה

'יש עתיד' תחוקק את חוק ברית הזוגיות. כל זוג יוכל להתחתן ברבנות לפי הדין הדתי, או בברית זוגיות אזרחי.

הזכויות שיינתנו למי שבא בברית זוגיות תהיינה זהות למי שנישא ברבנות, ללא כל פגיעה במסלול הדתי. 
 

גם בירוקרטיה אפשר באפליקציה

ההתנהלות מול רשויות המדינה יכולה להיות סיוט. כמות הבירוקרטיה, הזמינות והנגישות לא מתאימה ל-2018 .הגיע הזמן להתקדם למאה ה-21 ולהתייעל. ׳יש עתיד׳ תקים את הנציבות למאבק בבירוקרטיה, ותקל על ממשקי האזרח מול הרשויות.
 

מחוברים

הגיע הזמן להתקדם. נרחיב את מערך התחבורה הציבורית ונקצר את זמני ההמתנה, בעיקר בין הפריפריה למרכז. בנוסף, נטמיע פלטפורמות תחבורתיות שכבר הוכיחו את עצמן בעולם. תחבורה ציבורית חייבת לפעול גם בסופשבוע, כל הלילה ועד הבוקר, ממקומות בילוי בכל הארץ. ההחלטה בנושא תעבור לידי מועצות הערים, שיקבעו את האיזון הנכון.
 

דואגים לש"שנים

נרחיב משמעותית את מכסות שנת השירות ונשווה את תנאי המתנדבים לאלו של משרתי השירות הלאומי. 
 

מחזירים את השוויון בנטל

כולם צריכים לשרת את המדינה – בשירות צבאי, לאומי או אזרחי. בג"צ קיבל את עמדת 'יש עתיד' בנושא, ואנחנו לא נרפה – עד שיעבור חוק שיקבע שחובת כולם לשרת את המדינה.
 

העלאת שכר חיילי צה"ל

נדאג להגדיל את שכרם של חיילי צה"ל המשרתים למען הגנת המדינה, נרחיב את הכשרת החיילים במקצועות הטכנולוגיים ונכין אותם ליום שאחרי השחרור מהצבא. 


 

 

איפה אנחנו נכנסים לתמונה?

 

העתיד נמצא בידיים שלנו. בואו לקדם יוזמות חברתיות והצעות חוק למען הקהילה, לקחת חלק בתכנית המתמחים ולהיות חלק מקבוצה מדהימה של אנשים שרוצים לשנות את המדינה. הגיע הזמן להצטרף לצעירי 'יש עתיד' !

 

 

חפשו אותנו בפייסבוק: @צעירי יש עתיד   #שמים_אותנו_במרכז

מצא את מטה השטח הקרוב אליך