הצטרפו אלינו!

לראשונה מזה שלוש שנים, הממשלה אישרה את תקציב המדינה.

03 אוגוסט 2021 11:51 | יש עתיד

הממשלה ה-36 הביאה הבוקר בשורה גדולה לישראל במגוון תחומי החיים. לאחר שלוש וחצי שנים של שיתוק, עבר הבוקר תקציב חברתי שידאג לחלשים ויחזק את הכלכלה הישראלית.

השגי יש עתיד בתקציב המדינה שאושרו היום בממשלה: תקציב שיא למאבק באלימות, השקעה בתשתיות ירוקות, תמיכה בעסקים ופרוייקטים לאומיים. דאגה לניצולי שואה, לקהילה הלהט"בית  וגם תיקון של עשור בתקציב משרד החוץ.

1. ברווחה - תוספת שכר לעובדות הסוציאליות, תוספת תקנים לעובדי רווחה. הכפלת התקציב של בטחון תזונתי, תקציב שיא למאבק באלימות, הרחבת המעטפת למשפחות אומנה. מיליארד ₪ לטובת אלו הזקוקים לכך.

2. בתיירות - חופשה בישראל במחיר לכל בית, בניית בתי מלון בסך 200 מיליון ש"ח, טיפול בתחזוקה גבוהה והשקעות בתשתיות תיירות בפריפריה.

3. באנרגיה - השקעה חסרת תקדים של יותר מ-2 מיליארד לתכניות לעשור הקרוב של התייעלות באנרגיה, אנרגיה מקיימת ומעבר לאנרגיה ירוקה. 700 מלש״ח למענקי התייעלות באנרגיה, 130 מלש״ח להקמת מכון אנרגיה משותף עם גופי אקדמיה ו- 100 מלש"ח ביישום תכנית הערכות לשינויי אקלים ברשויות המקומיות.

4.  בכלכלה - נתאים את שוק העבודה לאתגרי העתיד, החזרת הכשרות והשמה לעבודה לצרכי השוק. דבר שישפיע על רמת השכר. נבטיח קידום ענף ההייטק להרחבת אחוזי העסקה בתחום כקטר. הסרת חסמים בירוקרטיים לייבוא תוך שמירה על הבטיחות והאיכות. פרויקטים לאומיים – יש עתיד תתעקש על העסקת עובדים ישראלים והעדפת תוצרת הארץ.

 

 

 

5. בשוויון חברתי - תוספת שנתית של 300 מיליון ש"ח לשורדי השואה שעלו לארץ לאחר שנת 1953 וכן שורדי שואה יוצאי מרוקו, אלג'יר ועיראק. תקציבים לקהילה הלהט"בית. תכנית למניעת בדידות לקשישים.
תוספת תקציבים לרשות לקידום מעמד האישה.

6. רפורמה בכשרות לטובת בעלי העסקים - לא רק לכלכלת המדינה אלא גם לאמינות הכשרות באופן שיתאים לכולם, דתיים וחילונים, אורתודוקסים וכאלה שלא. כשרות לא שווה שחיתות!

7. במשרד החוץ – תוספת של 110 צוערים לשירות החוץ, שגרירויות ונציגויות חדשות, השקעה בהסברה שהוזנחה ותיקון של עשר שנים למדיניות החוץ של ישראל.

8. חקלאות - נוביל רפורמה בהסכמה לחיזוק החקלאות הישראלית.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

הודעה לפעילי המפלגה

בהתאם לתקנון המפלגה, בימים אלה מתנהל הליך בחירת פעילי המפלגה שישמשו כחברי הוועידה הראשונה של המפלגה.

המשך לקריאה

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, הגיעה לירדן על מנת לחתום על הסכם יחד עם שר התעשייה והמסחר הירדני

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, הגיעה לירדן על מנת לחתום יחד עם שר התעשייה והמסחר הירדני, על הסכם סחר המסדיר העברת סחורות מירדן לרשות הפלסטינית. שוב הסתבר כי כאשר מתקיים דיאלוג, אפשר להתגבר על חסמים ולהבטיח שיתופי פעולה לטובת כל הצדדים. כלכלה היא גשר ליצירת הזדמנויות ולקידום אינטרסים הדדיים המחזקים את היציבות האיזורית.

המשך לקריאה

יו"ר יש עתיד ושר החוץ יאיר לפיד על העברת התקציב:

מילת המפתח של הרגע הזה היא אחריות. לקחנו אחריות. מה שהביא אותנו לרגע הזה היא היכולת לגשר על פערים, לנהל משברים, לא לראות בעיניים - העיקר להגיע למטרה.

המשך לקריאה

העלאת שכר חיילי החובה

חה״כ רם בן ברק, יו״ר ועדת החוץ והביטחון קיים ישיבת ועדה בהשתתפות הרמטכ״ל - רא״ל אביב כוכבי.

המשך לקריאה

הבטחנו ומקיימים: צעד ראשון בדרך לחוק דמי אבטלה לעצמאים

יש עתיד מקדמת כבר שנים את נושא העצמאיים, הצעת החוק דמי אבטלה לעצמאיים עברה בקריאה טרומית.

המשך לקריאה

לכי להבדק!

מפלגת יש עתיד הצטרפה לחודש המודעות לסרטן השד וצבעה את לוגו המפלגה בורוד.

סרטן השד הוא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב נשים....

המשך לקריאה

בואו ניקח אחריות - יחד

אם האזרחים והממשלה יעבדו יחד, נמנע את הסגר, נפתח את שנת הלימודים.
איך עושים את זה?
חיסונים, מסיכות, תו ירוק. איזון נכון בין הבריאות לכלכלה.

המשך לקריאה

התחלה חדשה באירופה

עברו הרבה יותר מעשר שנים בהן לא דיבר אף שר ישראלי בפני כנס שרי החוץ של האיחוד. עכשיו הדברים משתנים. יש ממשלה חדשה, אנרגיה חדשה, הגיע הזמן להתחלה חדשה.

המשך לקריאה

בשורה עבור כל ישראלי שמאמין בשוויון

בג"ץ זיהה את העוול שטמון בתהום שנפערה בין זעקת הציבור לבין הממשלה הקודמת. כעת נפעל כדי שהתינוקות הבאים להורים גאים יוולדו מוקפים חום ואהבה ורופאים דוברי עברית. פורסם לראשונה ב-ynet

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך

מה עשינו