הצטרפו אלינו!

”הטפסים הרשמיים של המדינה צריכים להכיר במציאות: בישראל יש סוגים שונים של משפחות”

23 נובמבר 2020 11:54 | יש עתיד

מטרת הצעת החוק "התאמת טפסים ממשלתיים (פרטי הורים) התש"ף - 2020" היא לעגן במסגרת חוקית את הגיוון הקיים בסוגי התאים המשפחתיים במדינת ישראל, באופן שיהלום את זכותו של כל אדם לכבוד ולשוויון. ההצעה אומרת כי "בכל טופס הניתן על ידי גוף ציבורי או על ידי גוף פרטי המציע שירות לציבור לא תהיה התייחסות למין של ההורה, אלא אך ורק להיותו הורה. החלפת השימוש בכינויים "אב" ו"אם" (על הטיותיהן השונות) בכינויים נירטאליים מסוג "הורה 1", ו"הורה 2", תאפשר להפסיק את ההדרה של משפחות יחידניות ומשפחות חד מיניות מהשיח הציבורי, החברתי והחינוכי. בכוחו של שינוי זה להפסיק את הפגיעה בהורים ובילדים שעומדים כיום נבוכים אל מול תיבות הסימון בטפסים שאינם מתאימים למבנה המשפחתי שלהם, ולקדם את הציבור הישראלי אל עבר שוויון חברתי". 

 

מגיש ההצעה, ח"כ להב הרצנו אמר לבעד! לקראת הגשת ההצעה: "אני לא מבקש כאן לברוא מציאות ולא מבקש זכויות שאין לנו. אני רוצה בסך הכל, שנכיר במציאות שכבר קיימת, שיש בישראל כל מיני סוגים של משפחות - ולא רק של אבא ואמא. בתוך המציאות הזו, צריך לוודא שלא מתעלמים מילדי המשפחות האלה כשהם נרשמים לבית הספר, לקייטנה, פותחים חשבון בבנק, משלמים מיסים או בכל אירוע אחר. אנחנו ב-2020, הגיע הזמן להפסיק לטמון את הראש בחול ולהבין שהמשפחות האלה כבר כאן". 

d

מאיר אליאל רבינוביץ' (44), תושב תל אביב נשוי לדורון והורה לבן ובת, מספר על מקרה שמסמל את האבסורד: "לפני כחודשיים ניגשתי למשרד הפנים על מנת להוציא דרכונים לקראת נסיעה משפחתית לחו"ל, בטפסים שניתנו לי נאלצתי למחוק את שם האם, ולכתוב באותו מקום את שמו של בן זוגי. האירוניה היא שבתעודת הזהות הישראלית שלנו כתובים שני הילדים, וגם בן זוגי משום שאנחנו נשואים. לצערי במרבית המקומות אנחנו עדיין נתקלים בטפסים ש"מזכירים" לנו שוב ושוב כי המדינה לא מתייחסת אלינו כאל שווים. אנחנו פשוט לא קיימים. שינוי סעיף ההורה המגדרי, לכינוי ניטראלי שלא משוייך למגדר, הוא שינוי קטן אך גדול באופן בו מדינה יכולה להתייחס לאזרחיה באופן שווה ולא מפלה. הלוואי ונגיע ליום שבו נצליח להעביר את החוק הזה. ההתנגדות לו לא רק מיושנת, היא פשוט לא צודקת ומפלה". 

על פי הערכות חיות בישראל כ-170 אלף משפחות חד הוריות (הורה יחידני, משני המגדרים, רובן הגדול נשים יחידניות) וכ-20 אלף משפחות חד מיניות מכל הסוגים - זוגות גברים, זוגות נשים וכו', מספר הנמצא בזינוק בשנים האחרונות. 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

קמפיין הבחירות של יש עתיד 2021 יוצא לדרך

אחרי שנחשף הלוגו החדש של 'יש עתיד', פרסם היום גם סרטון המפלגה הראשון לקמפיין, עם המיתוג החדש.

המשך לקריאה

השרה מירב כהן מצטרפת ליש עתיד

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מכריז על הצטרפותה של השרה לשיווין חברתי מירב כהן ליש עתיד:

 

המשך לקריאה

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה החדש: ח"כ אלעזר שטרן

הוועדה לביקורת המדינה אישרה פה אחד את המלצת וועדת הכנסת למנות את חה"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) לתפקיד יו"ר הוועדה לביקורת המדינה. הוא יחליף בתפקיד את עפר שלח שהתפטר מהכנסת.

המשך לקריאה

שני חברי כנסת חדשים מטעם יש עתיד

חברי הכנסת הנכנסים ולדימיר בליאק ומשה (קינלי) טור פז הצהירו אמונים במליאת הכנסת, והצטרפו לחבריהם לסיעת יש עתיד בכנסת ה-23. השניים הצטרפו לאחר התפטרותם של אבי ניסנקורן ועינב קאבלה מתפקידם.

המשך לקריאה

אנחנו מוכנים

ממשלת השיתוק הלאומי קרסה. הגיעה הזמן של אזרחי מדינת ישראל לזכות לממשלה שתטפל במשבר ולא בעצמה.

המשך לקריאה

לראשונה בערי ישראל – כיכר לכבודם של צוותי ההוראה והחינוך.

השבוע, נחנך בצומת הרחובות ארלוזורוב וצה"ל שבפתח תקווה, כיכר לכבודם של צוותי ההוראה והחינוך. בטקס מכובד, הוסר הלוט והיוזמה של ראש העיר רמי גרינברג ומ״מ ראש העיר וראש מנהל החינוך רון כץ – איש יש עתיד, יצאה אל הפועל

המשך לקריאה

הישג לאופוזיציה: אושרה הצעת החוק לפיזור הכנסת שהגישה יש עתיד - תל"ם

הצעת החוק לפיזור הכנסת שהגישה סיעת יש עתיד - תל"ם עברה היום בקריאה טרומית ברוב של 61 תומכים מול 54 מתנגדים.

המשך לקריאה

אושרה טרומית הצעת החוק של ח"כ קארין אלהרר שתגן על נשים מוכות במקלט מפני פיטורין

הצעת החוק מציעה להאריך את התקופה בה לא ניתן לפטר נשים הנמצאות במקלט מתקופה של 90 ימים עד לחצי שנה

המשך לקריאה

יו"ר האופוזיציה לפיד: נעלה ביום רביעי הבא הצעת חוק לפיזור הכנסת

הגיע זמן בחירות: יו"ר יש עתיד - תל"ם, ח"כ יאיר לפיד הודיע היום (שני 23.11) כי יעלה להצבעה ביום רביעי הבא לחוק לפיזור הכנסת.

המשך לקריאה

אושרה הצעת החוק של יש עתיד – תל”ם לקיצוץ 10% בשכר חברי הכנסת

הצעת חוק הקפאת שכר חברי הכנסת (הוראת שעה) של יש עתיד - תל"ם אושרה היום במליאת הכנסת בקריאה ראשונה. יו"ר האופוזיציה לפיד שהגיש את ההצעה: "צריך להוציא את האפשרות של חברי הכנסת לקבוע את שכרם ולהעביר את ההחלטה לועדה חיצונית"

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך