לפיד וגנץ הציגו את התכנית הכלכלית של כחול לבן

25 מרץ 2019 11:25 | יש עתיד

המועמד לראשות הממשלה מטעם כחול לבן, בני גנץ, ושותפו הבכיר, יאיר לפיד חשפו את התכנית הכלכלית- חברתית של כחול לבן.

במסגרת מסיבת עיתונאים שערכו המועמד לראשות הממשלה מטעם כחול לבן, בני גנץ, ושותפו הבכיר, יאיר לפיד חשפו את עיקרי התוכנית הכלכלית- חברתית של כחול לבן תוך התמקדות בשלושה נושאים מרכזיים: הבריאות, החינוך והתחבורה.


בפתח דבריו אמר יו"ר כחול לבן, בני גנץ: "אזרחי ישראל, חייהם וטובתם קודמים לכל שיקול. אנחנו לא מחויבים לאף אחד, רק לאזרחי ישראל ולמה שמטריד אותם ביום יום. מבחינתי ומבחינת כולנו טובתם של אזרחי ישראל היא לפני הכל. אנחנו לא מביאים הכרזת גדולות אלא תוכניות משמעותיות שנוכל לקדם כך שנתוני המאקרו לא יעמדו לבד, אלא קודם כל טובת האזרח".


גנץ אמר, כי בתחום הבריאות: "נפעיל את תכנית "העיקר הבריאות" שתשפר באופן דרמטי את שירותי הבריאות בישראל. נוסיף 12.5 מיליארד שקל לתקציב הבריאות בחמש השנים הקרובות ונקצר את זמן ההמתנה בחדרי המיון. בסוף הקדנציה שלנו אתם תחכו פחות זמן עד שרופא ייגש אליכם".


כמו כן ציין כי: "נוסיף 2000 מיטות בבתי החולים, נקים חדרי מיון קדמיים ומרפאות בקהילה כדי לחסוך במספר הבאים לבתי החולים הגדולים. נתגמל רופאים כדי שיישארו בבתי חולים יום מלא ולא יאלצו להשלים הכנסה במרפאות פרטיות. נקדם ונאיץ בנייה של שני בתי חולים, אחד בדרום ואחד בצפון".


על תחום החינוך ציין שמדובר בתחום החשוב ביותר במדינת ישראל לצד הביטחון ואמר כי:"כל ילד בישראל יקבל חינוך איכותי ומפוקח מהיום שהוא נולד. בעבר, חשבו שילדים עד גיל 3 צריכים רק בייביסיטר, היום אנחנו יודעים שזה לא נכון. נעביר את האחריות למשרד החינוך שיפעיל רשת מעונות יום בחינם עד גיל 3, בכל הארץ, לכל זוג צעיר. זו הבשורה שלנו לכל הילדים וההורים הצעירים בישראל – אנחנו לוקחים אחריות על החינוך. כל זוג יחסוך למעלה מ30 אלף ₪ בשנה, יוכל לצאת לעבודה בראש שקט וידע שהילד שלו נמצא בידיים טובות. זאת לצד נושאים נוספים בתחום החינוך". 


בתחבורה אמר גנץ: "נקים קבינט תחבורה, קבינט שיעסוק רק בתחום זה. התחבורה הציבורית כיום לא רק שהוזנחה, היא גם לא מנוהלת. נעודד תחבורה שיתופית – פחות רכבים על הכביש, יותר אנשים בכל רכב. נשיק תכנית לאומית שתחולל מהפיכה בתשתיות התחבורה הציבורית בישראל. כמו כן, נדאג לתחבורה ציבורית איכותית זמינה ונגישה לכל מקום בארץ".
 

יאיר לפיד אמר: "יוקר המחיה בישראל הוא מכת מדינה. יקר כאן. העובדה שהמערכות הממשלתיות לא עובדות, גורמת לזה שהכל יקר מדי. שתי דוגמאות מהירות: מערכת הבריאות קורסת. ברמב"ם מעלים אלונקות מהמרתף כאילו יש מלחמה. אין מלחמה, יש תפוסה של 240% בגלל תשתיות לקויות. אין מספיק רופאים ואחיות. זמן ההמתנה הממוצע בחדר מיון הוא 3.5 שעות. התוצאה היא – פגיעה בטיפול הרפואי ופגיעה בכיס של האזרח. הישראלים מוציאים יותר ויותר כסף על ביטוחים משלימים, על רפואה פרטית, על רפואת ילדים".
 

לפיד הוסיף: "הדוגמא השנייה היא כשהילדים שלנו לא מקבלים במערכת החינוך את מה שהם צריכים. התוצאה היא תשלומי הורים שעולים כל שנה. התוצאה היא מערכות חינוך פרטיות. התוצאה שהכסף קובע מי יקבל חינוך יותר טוב ומגדיל את הפערים. התוצאה היא השכלה גבוהה יקרה מדי. כשאין מסגרות מגיל לידה עד גיל שלוש, הגיל שלפי כל המחקרים הוא הכי משמעותי לעיצוב דמותו והצלחתו של הילד, ההורים מוציאים אלפי שקלים כל חודש. (למעלה מ- 30 אלף ₪ בשנה על כל ילד בגיל הרך) זה נכון גם בכל התחומים האחרים".
 

לפיד פירט לגבי שאר התחומים ואמר: "בתחום התחבורה, יותר מ -50 מיליארד שקל, מאבד המשק הישראלי בשנה בגלל הפקקים. תחשבו מה מפסיד כל אזרח באובדן שעות עבודה, בצריכת דלק, בלאי לרכב. זה נכון בכל מקום שבו המערכות הממשלתיות לא עובדות. בסוף זה הופך להוצאות שנופלות על האזרח. שמעתי את נתניהו אתמול מדבר על זה שהמצב הכלכלי מצויין. למי המצב הכלכלי מצויין? איפה הוא פגש את האנשים האלה שהכל מצויין להם? כי אזרחי ישראל הולכים לסופר ולא מאמינים כמה מהר המשכורת שלהם נעלמת. לפני יומיים התפרסם שתל אביב היא העיר העשירית היקרה בעולם, בשנים שהממשלה הזאת בשלטון, היא עלתה ממקום 28 למקום עשר. זה משליך גם לגבי ערים אחרות בישראל. ממטולה עד אילת. סל הקניות בסופר יקר. מחירי הפירות והירקות עלו ב-7.4% רק בחודש האחרון. החינוך יקר. לקנות דירה זה אחד האתגרים הגדולים של זוג צעיר".
 

לסיכום אמר לפיד: "את כל זה אנחנו צריכים לתקן. ומהר. הממשלה בראשות נתניהו לא רואה את האזרחים ממטר.סדר העדיפויות של נתניהו הוא נתניהו. הוא עסוק רק בעצמו. סדר העדיפויות שלנו יהיה אזרחי ישראל.אנחנו נוביל לשינוי, ובעיקר נעבוד קשה בשבילכם".

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

ח"כ לפיד בכנס פעילים בשפיים: "מגיע לכם ראש ממשלה שלא עסוק רק בעצמו"


אלפי פעילים, ראשי מטות של מפלגת "כחול לבן", חברי הנהגת המפלגה וחברי הכנסת אורנה ברביבאי, מאיר כהן, עפר שלח, פנינה תמנו שאטה ומיקי חיימוביץ, התכנסו בשפיים לכנס התנעה לקראת מערכת הבחירות הקרובה.

ח"כ לפיד פנה לפעילים ואמר להם: "יש לנו 35 מנדטים בזכותכם. בגלל הכוח שלכם. בגלל ששרפתם את השטח. בגלל ששומעים אתכם. מכם נתניהו פוחד. מכל מה שאתם מייצגים. היושר, ההגינות, האכפתיות. הגיע הזמן לשינוי. חייבים לנצח בספטמבר. ננצח בספטמבר. ננצח, נכנס לכל משרדי הממשלה,  נלך לעבוד". 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בסיור באשקלון: "נתניהו הפסיק לעבוד בשביל אזרחי ישראל"


חברי סיעת כחול לבן סיירו באשקלון וקיימו בעיר את ישיבת הסיעה השבועית. את הביקור פתחו חברי הסיעה במפגש עם עובדי אזור התעשייה באשקלון.

הח״כים סיירו במפעל רב בריח ושמעו מהעובדים כי בשעת חירום נותרים רבים מהם ללא מקום ממוגן לשהות בו, בשל היעדר תמיכה כלכלית מצד המדינה בעלויות המיגון.

ח"כ לפיד: "נתניהו הפסיק לתפקד. הוא הפסיק לעבוד בשביל אזרחי ישראל. כמו שהוא לא מטפל בבעיות של האתיופים, כמו שהוא לא מטפל במיגון של אשקלון , כמו שהוא לא מטפל במשבר הכלכלי שמגיע לפתחנו".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס הרצליה: "נתניהו הפך לראש ממשלה גרוע שלא אכפת לו לפרק את המדינה"


בנאום בכנס הרצליה תקף מספר 2 בכחול לבן ויו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וטען שהמטרה של נתניהו היא החסינות שלו ובתמורה יהיה מוכן לתת הכול לשותפים הטבעיים שלו. 

בנאום אמר לפיד: "נתניהו הוא ראש ממשלה גרוע. הוא לא היה כזה. היום הוא כזה. זה מה שקורה אחרי יותר מדי שנים בתפקיד. כשאני אמרתי בפעם הראשונה "קרה לו משהו" אנשים צחקו. אף אחד כבר לא צוחק. היום השרים שלו אומרים את זה. האנשים הכי קרובים אליו אומרים את זה".

 

המשך לקריאה

ח"כ רול במצעד הגאווה בת"א: "את הכח האדיר שיש פה חייבים לנתב לכח פוליטי שינהיג את ישראל לעתיד טוב ושוויוני יותר"


עשרות פעילי כחול לבן ביחד עם חברי הכנסת מאיר כהן, יעל גרמן, קארין אלהרר, אורנה ברביבאי, מיקי חיימוביץ', יזהר שי, איתן גינזבורג, עידן רול ויוראי להב הרצנו הגיעו לתמוך בקהילה הלהט"בית במסגרת מצעד הגאווה שנערך בתל אביב יפו.

ח"כ רול אמר על הבמה: "אנחנו מרגישים שבשדה הפוליטי יש ניסיון לחזרה אחורה ולהחזיר אותנו לדין תורה וקיצוניים שחושבים שיהדות היא יהדות מפלגת ויהדות היא דבר מקרב ואוהב ומגשר וזו היהדות שלי. התפקיד שלנו זה להיות שגרירים בכל מקום ולתת למאבק הגאה פנים ושם. רק ככה ננצח". 

המשך לקריאה

מטה הנשים של כחול לבן הפגין נגד הפיכת מדינת ישראל למדינת הלכה


מטה הנשים של כחול לבן ביחד עם ליהיא לפיד וחברי הכנסת קארין אלהרר ויוראי להב הרצנו ערך הפגנה ברחבת הבימה ובשדרות רוטשילד בתל אביב, במחאה כנגד מקרים של הדרת נשים והתבטאויות קשות של נבחרי ציבור כנגד נשים.

ח"כ אלהרר: "אם נשתוק מול המקרים האלו- מי שישלם את המחיר יהיו בנינו ובנותינו. מוכרחים להתעורר ולעצור את המצב הזה עכשיו!".

ליהיא לפיד: "המצב הזה מסוכן ואם לא נתעורר עכשיו, נקום למדינת הלכה".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד במצעד הגאווה: "לא נעצור עד שהקהילה הגאה תקבל כל זכות שמגיע לה"


עשרות פעילי כחול לבן ביחד עם חברי הכנסת יאיר לפיד, עידן רול, יוראי להב הרצנו, יואב סגלוביץ', איתן גינזבורג ואלון שוסטר לקחו חלק במצעד הגאווה שנערך בירושלים.

ח"כ לפיד: "אנחנו באנו הנה כדי להגיד שלמדינה יש כל מיני זכויות והיא לא תגיד לאף אחד בעולם איך מותר לו או אסור לו לאהוב".

יו"ר התא הגאה, ח"כ עידן רול: "כחול לבן תמשיך להיאבק עד להשגת שוויון זכויות מלא לקהילה הגאה".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד לראש הממשלה בהפגנה: "לא ניתן לך להיות ארדואן. לא ניתן לך להרוס את המדינה".


עשרות אלפי אנשים השתתפו בהפגנה שנערכה ברחבת מוזיאון תל אביב נגד יוזמות החקיקה של הקואליציה תחת הכותרת "חומת מגן לדמוקרטיה".

ח"כ יאיר לפיד תקף את כוונתיו של ראש הממשלה בנושא חוק החסינות ופסקת ההתגברות : "לא ניתן לך. לא ניתן לך להיות ארדואן. לא יהיה פה רודן טורקי. לא ניתן. לא ניתן לך להרוס את המדינה. זו גם המדינה שלנו. אנחנו לא נתינים שלך. לא ניתן לך להרוס את בית המשפט העליון. אתה לא מעל החוק". 

 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד במהלך סיור במפעל פניציה: "זה צעד ראשון בדרך למדינת הלכה שאסור לתת לו לקרות"


ברקע החרם של חסידות גור על מפעל פיניציה בירוחם וסכנת הפיטורים ההמונית הקיימת במפעל הגיע חבר הכנסת יאיר לפיד, יחד עם חברי הכנסת מאיר כהן ופנינה תמנו שטה לסיור חירום במפעל.

לפיד, כהן ותמנו שטה נפגשו עם יו"ר מנכ"ל המפעל אמנון כהן שפרס בפניהם את המצב בו שורר המפעל.

לאחר מכן נערך סיור במפעל שבמהלכו אמר לפיד: "זה צעד ראשון בדרך למדינת הלכה שאסור לתת לו לקרות. יש כאן ניסיון לכפות, כפייה דתית שתגרום לפיטורים של עובדים וסגירה של מפעל בישראל  באזור שגם ככה סובל ממצוקה של תעסוקה ותעשייה". 

המשך לקריאה

מנהיגי כחול לבן סיירו בשדרות ובעוטף עזה


ראשי רשימת כחול לבן, בני גנץ, יאיר לפיד, משה בוגי יעלון וגבי אשכנזי, סיירו בשדרות וביישובי עוטף עזה.
בני גנץ: "כאשר נרכיב את הממשלה נשנה את המדיניות הנרפית הזאת ונפעיל מדיניות מאוד קשוחה ונחושה. אנחנו דורשים את השקט ולא מוכנים בשום פנים ואופן להתפשר על ביטחון התושבים".
יאיר לפיד: "הרתעה משיגים בכוח ורק בכוח. הקבינט שבו שלושתנו ישבנו השיג כך הרתעה לשלוש וחצי שנים - את ההרתעה הזו אנחנו נחזיר". 

המשך לקריאה

מנהיגי כחול לבן ערכו סיור בצפון


מנהיגי רשימת "כחול-לבן", בני גנץ, יאיר לפיד, גבי אשכנזי ומשה (בוגי) יעלון, ערכו סיור בצפון בו נפגשו עם חקלאים, ראשי הרשויות ולאחר מכן ביקרו בתצפית על סוריה.

יו"ר המפלגה, בני גנץ: "נמצאים לפניכם שלושה רמטכ"לים ושר לשעבר עם ניסיון מדיני - 117 שנות ניסיון ביטחוני. אנחנו נדע לטפל בכל איום בכל אחת מהזירות ככל שיידרש. נבנה קבינט מאוזן, אחראי ותקיף".

ח"כ לפיד: "חלק מהעובדה שאנחנו פה זה כדי להזכיר לעולם כולו שאנחנו את רמת הגולן לא נחזיר לעולם. לישראל יש ריבונות על רמת הגולן, ותמיד תהיה ריבונות על רמת הגולן". 

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך