לפיד וגנץ הציגו את התכנית הכלכלית של כחול לבן

25 מרץ 2019 11:25 | יש עתיד

המועמד לראשות הממשלה מטעם כחול לבן, בני גנץ, ושותפו הבכיר, יאיר לפיד חשפו את התכנית הכלכלית- חברתית של כחול לבן.

במסגרת מסיבת עיתונאים שערכו המועמד לראשות הממשלה מטעם כחול לבן, בני גנץ, ושותפו הבכיר, יאיר לפיד חשפו את עיקרי התוכנית הכלכלית- חברתית של כחול לבן תוך התמקדות בשלושה נושאים מרכזיים: הבריאות, החינוך והתחבורה.


בפתח דבריו אמר יו"ר כחול לבן, בני גנץ: "אזרחי ישראל, חייהם וטובתם קודמים לכל שיקול. אנחנו לא מחויבים לאף אחד, רק לאזרחי ישראל ולמה שמטריד אותם ביום יום. מבחינתי ומבחינת כולנו טובתם של אזרחי ישראל היא לפני הכל. אנחנו לא מביאים הכרזת גדולות אלא תוכניות משמעותיות שנוכל לקדם כך שנתוני המאקרו לא יעמדו לבד, אלא קודם כל טובת האזרח".


גנץ אמר, כי בתחום הבריאות: "נפעיל את תכנית "העיקר הבריאות" שתשפר באופן דרמטי את שירותי הבריאות בישראל. נוסיף 12.5 מיליארד שקל לתקציב הבריאות בחמש השנים הקרובות ונקצר את זמן ההמתנה בחדרי המיון. בסוף הקדנציה שלנו אתם תחכו פחות זמן עד שרופא ייגש אליכם".


כמו כן ציין כי: "נוסיף 2000 מיטות בבתי החולים, נקים חדרי מיון קדמיים ומרפאות בקהילה כדי לחסוך במספר הבאים לבתי החולים הגדולים. נתגמל רופאים כדי שיישארו בבתי חולים יום מלא ולא יאלצו להשלים הכנסה במרפאות פרטיות. נקדם ונאיץ בנייה של שני בתי חולים, אחד בדרום ואחד בצפון".


על תחום החינוך ציין שמדובר בתחום החשוב ביותר במדינת ישראל לצד הביטחון ואמר כי:"כל ילד בישראל יקבל חינוך איכותי ומפוקח מהיום שהוא נולד. בעבר, חשבו שילדים עד גיל 3 צריכים רק בייביסיטר, היום אנחנו יודעים שזה לא נכון. נעביר את האחריות למשרד החינוך שיפעיל רשת מעונות יום בחינם עד גיל 3, בכל הארץ, לכל זוג צעיר. זו הבשורה שלנו לכל הילדים וההורים הצעירים בישראל – אנחנו לוקחים אחריות על החינוך. כל זוג יחסוך למעלה מ30 אלף ₪ בשנה, יוכל לצאת לעבודה בראש שקט וידע שהילד שלו נמצא בידיים טובות. זאת לצד נושאים נוספים בתחום החינוך". 


בתחבורה אמר גנץ: "נקים קבינט תחבורה, קבינט שיעסוק רק בתחום זה. התחבורה הציבורית כיום לא רק שהוזנחה, היא גם לא מנוהלת. נעודד תחבורה שיתופית – פחות רכבים על הכביש, יותר אנשים בכל רכב. נשיק תכנית לאומית שתחולל מהפיכה בתשתיות התחבורה הציבורית בישראל. כמו כן, נדאג לתחבורה ציבורית איכותית זמינה ונגישה לכל מקום בארץ".
 

יאיר לפיד אמר: "יוקר המחיה בישראל הוא מכת מדינה. יקר כאן. העובדה שהמערכות הממשלתיות לא עובדות, גורמת לזה שהכל יקר מדי. שתי דוגמאות מהירות: מערכת הבריאות קורסת. ברמב"ם מעלים אלונקות מהמרתף כאילו יש מלחמה. אין מלחמה, יש תפוסה של 240% בגלל תשתיות לקויות. אין מספיק רופאים ואחיות. זמן ההמתנה הממוצע בחדר מיון הוא 3.5 שעות. התוצאה היא – פגיעה בטיפול הרפואי ופגיעה בכיס של האזרח. הישראלים מוציאים יותר ויותר כסף על ביטוחים משלימים, על רפואה פרטית, על רפואת ילדים".
 

לפיד הוסיף: "הדוגמא השנייה היא כשהילדים שלנו לא מקבלים במערכת החינוך את מה שהם צריכים. התוצאה היא תשלומי הורים שעולים כל שנה. התוצאה היא מערכות חינוך פרטיות. התוצאה שהכסף קובע מי יקבל חינוך יותר טוב ומגדיל את הפערים. התוצאה היא השכלה גבוהה יקרה מדי. כשאין מסגרות מגיל לידה עד גיל שלוש, הגיל שלפי כל המחקרים הוא הכי משמעותי לעיצוב דמותו והצלחתו של הילד, ההורים מוציאים אלפי שקלים כל חודש. (למעלה מ- 30 אלף ₪ בשנה על כל ילד בגיל הרך) זה נכון גם בכל התחומים האחרים".
 

לפיד פירט לגבי שאר התחומים ואמר: "בתחום התחבורה, יותר מ -50 מיליארד שקל, מאבד המשק הישראלי בשנה בגלל הפקקים. תחשבו מה מפסיד כל אזרח באובדן שעות עבודה, בצריכת דלק, בלאי לרכב. זה נכון בכל מקום שבו המערכות הממשלתיות לא עובדות. בסוף זה הופך להוצאות שנופלות על האזרח. שמעתי את נתניהו אתמול מדבר על זה שהמצב הכלכלי מצויין. למי המצב הכלכלי מצויין? איפה הוא פגש את האנשים האלה שהכל מצויין להם? כי אזרחי ישראל הולכים לסופר ולא מאמינים כמה מהר המשכורת שלהם נעלמת. לפני יומיים התפרסם שתל אביב היא העיר העשירית היקרה בעולם, בשנים שהממשלה הזאת בשלטון, היא עלתה ממקום 28 למקום עשר. זה משליך גם לגבי ערים אחרות בישראל. ממטולה עד אילת. סל הקניות בסופר יקר. מחירי הפירות והירקות עלו ב-7.4% רק בחודש האחרון. החינוך יקר. לקנות דירה זה אחד האתגרים הגדולים של זוג צעיר".
 

לסיכום אמר לפיד: "את כל זה אנחנו צריכים לתקן. ומהר. הממשלה בראשות נתניהו לא רואה את האזרחים ממטר.סדר העדיפויות של נתניהו הוא נתניהו. הוא עסוק רק בעצמו. סדר העדיפויות שלנו יהיה אזרחי ישראל.אנחנו נוביל לשינוי, ובעיקר נעבוד קשה בשבילכם".

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

ח"כ לפיד לראש הממשלה בהפגנה: "לא ניתן לך להיות ארדואן. לא ניתן לך להרוס את המדינה".


עשרות אלפי אנשים השתתפו בהפגנה שנערכה ברחבת מוזיאון תל אביב נגד יוזמות החקיקה של הקואליציה תחת הכותרת "חומת מגן לדמוקרטיה".

ח"כ יאיר לפיד תקף את כוונתיו של ראש הממשלה בנושא חוק החסינות ופסקת ההתגברות : "לא ניתן לך. לא ניתן לך להיות ארדואן. לא יהיה פה רודן טורקי. לא ניתן. לא ניתן לך להרוס את המדינה. זו גם המדינה שלנו. אנחנו לא נתינים שלך. לא ניתן לך להרוס את בית המשפט העליון. אתה לא מעל החוק". 

 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד במהלך סיור במפעל פניציה: "זה צעד ראשון בדרך למדינת הלכה שאסור לתת לו לקרות"


ברקע החרם של חסידות גור על מפעל פיניציה בירוחם וסכנת הפיטורים ההמונית הקיימת במפעל הגיע חבר הכנסת יאיר לפיד, יחד עם חברי הכנסת מאיר כהן ופנינה תמנו שטה לסיור חירום במפעל.

לפיד, כהן ותמנו שטה נפגשו עם יו"ר מנכ"ל המפעל אמנון כהן שפרס בפניהם את המצב בו שורר המפעל.

לאחר מכן נערך סיור במפעל שבמהלכו אמר לפיד: "זה צעד ראשון בדרך למדינת הלכה שאסור לתת לו לקרות. יש כאן ניסיון לכפות, כפייה דתית שתגרום לפיטורים של עובדים וסגירה של מפעל בישראל  באזור שגם ככה סובל ממצוקה של תעסוקה ותעשייה". 

המשך לקריאה

מנהיגי כחול לבן סיירו בשדרות ובעוטף עזה


ראשי רשימת כחול לבן, בני גנץ, יאיר לפיד, משה בוגי יעלון וגבי אשכנזי, סיירו בשדרות וביישובי עוטף עזה.
בני גנץ: "כאשר נרכיב את הממשלה נשנה את המדיניות הנרפית הזאת ונפעיל מדיניות מאוד קשוחה ונחושה. אנחנו דורשים את השקט ולא מוכנים בשום פנים ואופן להתפשר על ביטחון התושבים".
יאיר לפיד: "הרתעה משיגים בכוח ורק בכוח. הקבינט שבו שלושתנו ישבנו השיג כך הרתעה לשלוש וחצי שנים - את ההרתעה הזו אנחנו נחזיר". 

המשך לקריאה

מנהיגי כחול לבן ערכו סיור בצפון


מנהיגי רשימת "כחול-לבן", בני גנץ, יאיר לפיד, גבי אשכנזי ומשה (בוגי) יעלון, ערכו סיור בצפון בו נפגשו עם חקלאים, ראשי הרשויות ולאחר מכן ביקרו בתצפית על סוריה.

יו"ר המפלגה, בני גנץ: "נמצאים לפניכם שלושה רמטכ"לים ושר לשעבר עם ניסיון מדיני - 117 שנות ניסיון ביטחוני. אנחנו נדע לטפל בכל איום בכל אחת מהזירות ככל שיידרש. נבנה קבינט מאוזן, אחראי ותקיף".

ח"כ לפיד: "חלק מהעובדה שאנחנו פה זה כדי להזכיר לעולם כולו שאנחנו את רמת הגולן לא נחזיר לעולם. לישראל יש ריבונות על רמת הגולן, ותמיד תהיה ריבונות על רמת הגולן". 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד על האיחוד עם בני גנץ: "אנחנו בוחרים אחד בשני ובאזרחי ישראל"

מנהיגי רשימת "כחול-לבן", בני גנץ, יאיר לפיד, גבי אשכנזי ומשה (בוגי) יעלון, ערכו מסיבת עיתונאים מיוחדת בעקבות האיחוד ביניהם.

בני גנץ: "זה ערב מכונן בתולדות ישראל. את תמונת האחדות שאתם רואים על הבמה, לא ראינו בארץ עשרות שנים".

ח"כ לפיד: "יש פה הזדמנות היסטורית לשנות את כל סדר העדיפויות במדינה, ולשנות את הדרך שבה אנחנו מתייחסים אחד לשני. להזכיר לכולנו שאנחנו משפחה". 

המשך לקריאה

יש עתיד התאחדה עם מפלגת חוסן לישראל


מתוך אחריות לאומית, החליטו בני גנץ, יאיר לפיד ובוגי יעלון על הקמת רשימה מאוחדת אשר תהווה את מפלגת השלטון החדשה של ישראל.


מפלגת השלטון החדשה תעמיד נבחרת מנהיגים בטחונית וחברתית חדשה שתבטיח את בטחון המדינה, ותחבר מחדש את חלקי העם ואת החברה הישראלית המשוסעת.

המשך לקריאה

יש עתיד הציגה את רשימתה לכנסת ה-21


יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, הציג את רשימת 30 המועמדים של 'יש עתיד' לכנסת ה-21. 

במהלך האירוע נשא יו"ר המפלגה נאום מיוחד והתייחס לנבחרת השלטונית של יש עתיד הכוללת: שרים וסגני שרים , ראשי ערים, אלופים ואלופה בצה"ל אנשי ביטחון ומשטרה, אנשי חינוך ורוח, אנשי הקהילה הגאה, קולות הצעירים ועוד.

לפיד התייחס לרשימה שהציג ואמר: "ככה נראית אלטרנטיבה שלטונית. ככה נראית נבחרת שלטונית, זו הרשימה הכי טובה בארץ מלבד הליכוד, אנחנו המפלגה היחידה שיודעת מה זה לנהל מדינה".

 

המשך לקריאה

עידן רול הצטרף ליש עתיד


יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הכריז  על הצטרפותו של עו"ד עידן רול, כנציג הקהילה הגאה ברשימת 'יש עתיד'.

באירוע שהתקיים בפאב בתל אביב נכחו ח"כ יעל גרמן, מקימת התא הגאה של יש עתיד זהורית שורק ואנשי יש עתיד. רול, ראש המטה הגאה של מפלגת יש עתיד, עו"ד בהייטק, בן זוג של הראל ואב טרי לארי.
רול: "הבחירות הקרובות הן הבחירות על הדברים הכי בסיסים לקיומנו: ביטחון אישי, האפשרות להקים משפחה, לאהוב בחופשיות ופשוט לחיות את חיינו כפי שאנו בוחרים, כאזרחים שווים במדינת ישראל"

המשך לקריאה

ח"כ לפיד סייר בעפולה

במהלך הביקור הגיע יו"ר מפלגת "יש עתיד", ח"כ יאיר לפיד, לביקור בבית הוריה של האלופה (במיל') אורנה ברביבאי, שנולדה וגדלה בעפולה.

לאחר מכן נפגש לפיד עם פעילים מהמטה, בראשותה של נגה שרון, ושוחח עמם על המירוץ לראשות הממשלה.

 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד לסיירות השטח של יש עתיד: "העוצמה שיש לכל ה'יש עתידניקים' יהיו הדבר שמנהל את מדינת ישראל"


כחלק מההערכות האינטנסיבית לבחירות נפגש יו"ר מפלגת 'יש עתיד',  ח"כ יאיר לפיד, עם ראשי סיירות השטח של מפלגת 'יש עתיד'.

לפיד אמר לפעילי השטח: "אין עוד מפלגה שמסוגלת לתת פייט לליכוד. את הידע, את התשתית שעבדנו עליה ב 4 השנים האחרונות אין לאף אחד. זו עוצמה שיש רק ל'יש עתיד'. עכשיו.לכו לעבוד. גאה בכם".

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך