הצטרפו אלינו!

ילדיו של אברהם אוהבים כדורגל

01 יולי 2021 17:14 | יש עתיד

באמצע ארוחת הערב גילינו שאנגליה משחקת נגד גרמניה. מישהויצטרך לשלם על המחדל הזה. ישבנו משניצידי השולחן, במסעדת ״זומא״ המפוארת באבו-דאבי, חולקים את אותה אומללות מופתעת. מצד אחד הוד מעלתו הנסיך השייח׳ עבדאללה בין זאיד, שר החוץ העוצמתי של איחוד האמירויות ואחד מששת בניו של מייסד האומה, מהצד השני אוהד של אנגליה. ״איך זה קרה לנו?״ שאל השייח׳. לא הצלחתי למצוא תשובה. בסוף נמצאה פשרה מזרח תיכונית ברוח הסכמי אברהם: בכל פעם שהיה גול (נגמר 2-0 לאנגליה, למקרה שאתם גרים על הירח). אחד משומרי הראש בגלביות הלבנות רץ אל השולחן עם הטלפון כדי לדווח.

 

חוץ מהתקלה החמורה הזו, זה לא יכול היה להיות טוב יותר. נהוג לומר שאנשים ״הסתירו את התרגשותם״, אבל דווקא עשינו עניין מלא להסתיר אותה. הרגעים ההיסטוריים נערמו זה על זה בקצב מסחרר: ביקור רשמי ראשון של שר ישראלי באמירויות, חנוכת השגרירות באבו-דאבי,חנוכת הקונסוליה בדובאי, טקס חתימה על הסכמים כלכליים, הכנה לחתימה על שורה של הסכמים נוספים בהיקף של מיליארדי דולר. ככה נראה שלום. לא כמו נאום נרגש, אלא כמו משהו מעשי שקורה בחיים האמיתיים.

 

 

 

למי שבא הנה בפעם הראשונה, איחוד האמירויות היא דיסנילנד שפוגשת את לונדון, שפוגשת את את עמק הסיליקון. מתוחכמת, מתונה, יצירתית, עוצרת נשימה בחדשנותה. פגשנו פה אנשים מבריקים מאוד, שיודעים להסתכל קדימה (הם הרבה יותר טובים מאתנו בטווח הארוך, סקרניים לגבי היכולות שלנו בטווח הקצר). לקח לנו זמן להבין מהו הדבר שכולנו חולקים, אבל בסוף הגענו לזה: מדובר בשני עמים שלא מוכנים לקבל את המציאות כפי שהיא. דווקא בגלל שאלו שתי תרבויות עתיקות ומפוארות, אנחנו מתייחסים למציאות כאל חומר גלם שעלינו לשאול את עצמנו מה אפשר ליצור ממנו.

 

 

 

הנטיה המשותפת הזו הפכה בביקור הזה לשורה של הבנות. מדיניות, כלכליות, תרבותיות. בעיקר היא הפכה לבסיס של ידידות. ״אצלנו,״ העיר בפני שר האנרגיה, ״הכל מבוסס על המגע האישי.״ גם אצלנו, אמרתי, והעליתי לו על הקו את שרת האנרגיה שלנו, קארין אלהרר, כדי שהם יכירו ויקבעו להפגש. אנשי משרד החוץ, שהם הגיבורים האמיתיים של ההסכם הזה, הסתובבו כלא-מאמינים. הם עבדו על זה שנים, בשקט, בלי שאיש ידע. היום זה קורה. שלום. שלום בלי תנאים. שלום של אנשים שרוצים לחיות ולעבוד יחד. שלום שאנחנו הולכים להפוך למודל שיאפשר לנו לכתוב בשנים הבאות הסכמים עם מדינות נוספות. ״ראינו,״ אמרתי לכל מי שפגשנו, ״מה קורה לאנשים ועמים שמשקיעים את זמנם ומרצם בשנאה והרס. בואו נראה להם מה קורה למי שמשקיע את המאמץ ביצירת קשרים ויצירתו של עולם טוב יותר.״

 

  

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

הודעה לפעילי המפלגה

בהתאם לתקנון המפלגה, בימים אלה מתנהל הליך בחירת פעילי המפלגה שישמשו כחברי הוועידה הראשונה של המפלגה.

המשך לקריאה

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, הגיעה לירדן על מנת לחתום על הסכם יחד עם שר התעשייה והמסחר הירדני

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, הגיעה לירדן על מנת לחתום יחד עם שר התעשייה והמסחר הירדני, על הסכם סחר המסדיר העברת סחורות מירדן לרשות הפלסטינית. שוב הסתבר כי כאשר מתקיים דיאלוג, אפשר להתגבר על חסמים ולהבטיח שיתופי פעולה לטובת כל הצדדים. כלכלה היא גשר ליצירת הזדמנויות ולקידום אינטרסים הדדיים המחזקים את היציבות האיזורית.

המשך לקריאה

יו"ר יש עתיד ושר החוץ יאיר לפיד על העברת התקציב:

מילת המפתח של הרגע הזה היא אחריות. לקחנו אחריות. מה שהביא אותנו לרגע הזה היא היכולת לגשר על פערים, לנהל משברים, לא לראות בעיניים - העיקר להגיע למטרה.

המשך לקריאה

העלאת שכר חיילי החובה

חה״כ רם בן ברק, יו״ר ועדת החוץ והביטחון קיים ישיבת ועדה בהשתתפות הרמטכ״ל - רא״ל אביב כוכבי.

המשך לקריאה

הבטחנו ומקיימים: צעד ראשון בדרך לחוק דמי אבטלה לעצמאים

יש עתיד מקדמת כבר שנים את נושא העצמאיים, הצעת החוק דמי אבטלה לעצמאיים עברה בקריאה טרומית.

המשך לקריאה

לכי להבדק!

מפלגת יש עתיד הצטרפה לחודש המודעות לסרטן השד וצבעה את לוגו המפלגה בורוד.

סרטן השד הוא הסרטן הנפוץ ביותר בקרב נשים....

המשך לקריאה

בואו ניקח אחריות - יחד

אם האזרחים והממשלה יעבדו יחד, נמנע את הסגר, נפתח את שנת הלימודים.
איך עושים את זה?
חיסונים, מסיכות, תו ירוק. איזון נכון בין הבריאות לכלכלה.

המשך לקריאה

לראשונה מזה שלוש שנים, הממשלה אישרה את תקציב המדינה.

הממשלה ה-36 הביאה הבוקר בשורה גדולה לישראל במגוון תחומי החיים. לאחר שלוש וחצי שנים של שיתוק, עבר הבוקר תקציב חברתי שידאג לחלשים ויחזק את הכלכלה הישראלית.

המשך לקריאה

התחלה חדשה באירופה

עברו הרבה יותר מעשר שנים בהן לא דיבר אף שר ישראלי בפני כנס שרי החוץ של האיחוד. עכשיו הדברים משתנים. יש ממשלה חדשה, אנרגיה חדשה, הגיע הזמן להתחלה חדשה.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך

מה עשינו