הצטרפו אלינו!

עבר בטרומית: איסור קיום יחסי מין בהסכמה עם קטינה מעל גיל 16

03 דצמבר 2014 15:29 | יש עתיד

הניצול המיני הגובר של קטינות וקטינים מחייב ומיד מערך הגנה. גם אם הדבר נעשה לכאורה, בהסכמה וללא ניצול של יחסי מרות. כך, אדם אשר קיים יחסי מין בהסכמה עם קטינים בין הגילאים 14-16, והפרש הגילאים ביניהם עולה על 3 שנים דינו מאסר ל5 שנים. אולם ההגנה הזו אינה חלה על בנות בגילאי 16 ומעלה. הן אינן זוכות להגנה בחוק. בישראל 2014 לא קיימת מניעה בקיום יחסי מין של אדם מבוגר עם קטינה.

הצעת החוק של ח"כ ד"ר עליזה לביא, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, שעברה היום (ד') בקריאה טרומית, קובעת כי אדם המקיים יחסי מין בהסכמה עם קטינה בין הגילאים 16-17, והפרש הגילאים עולה על 15 שנה, דינו מאסר. הצעת חוק זו נוסחה בשיתוף עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות נפגעי תקיפה מינית וארגון נעמ"ת. מטרת החוק היא להרחיב את ההגנה על קטינים ולמנוע ניצול מיני במקרים של פערי כוחות וגילאים אל מול הנאשם, ולמנוע מהנאשם לנצל את מעמדו לקיום יחסים עם קטינים.

ח"כ ד"ר עליזה לביא: "תיקון החוק ימנע את המקרה הבא וימגר את התופעה בה מתקיימים יחסים נצלניים בין נערות לגברים מבוגרים. גיל 16 הוא גיל תפר שבין נערה לבגירה ולא תמיד שיקול הדעת הוא נכון. חובה עלינו להגן על בנותנו ובנינו, ולמנוע את הניצול הבא".

מאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ומארגון נעמ"ת נמסר היום כי: "הסכמה מצידו של קטין אינה הסכמה אמיתית, מודעת וחופשית כאשר היא ניתנת תוך ניצול פערי כוחות, גילים ומעמד. הצעת החוק שעברה היום מאששת זאת, מחזקת את ההגנה על קטינות ומהווה אמירה ערכית חושבה לפיה כל ניצול של פערי כוחות כלפי קטינות, לא רק שאינו ראוי אלא שהוא מוקע ואסור."

כתבות נוספות שיעניינו אותך

לראשונה מזה שלוש שנים, הממשלה אישרה את תקציב המדינה.

הממשלה ה-36 הביאה הבוקר בשורה גדולה לישראל במגוון תחומי החיים. לאחר שלוש וחצי שנים של שיתוק, עבר הבוקר תקציב חברתי שידאג לחלשים ויחזק את הכלכלה הישראלית.

המשך לקריאה

התחלה חדשה באירופה

עברו הרבה יותר מעשר שנים בהן לא דיבר אף שר ישראלי בפני כנס שרי החוץ של האיחוד. עכשיו הדברים משתנים. יש ממשלה חדשה, אנרגיה חדשה, הגיע הזמן להתחלה חדשה.

המשך לקריאה

בשורה עבור כל ישראלי שמאמין בשוויון

בג"ץ זיהה את העוול שטמון בתהום שנפערה בין זעקת הציבור לבין הממשלה הקודמת. כעת נפעל כדי שהתינוקות הבאים להורים גאים יוולדו מוקפים חום ואהבה ורופאים דוברי עברית. פורסם לראשונה ב-ynet

המשך לקריאה

צפו: יו"ר יש עתיד ושר החוץ, יאיר לפיד התייחס בפתח ישיבת הסיעה לחוק האזרחות:

אם האופוזיציה תצביע נגד החוק, היא תוכיח שיותר חשוב לה להיות נגד הממשלה, מאשר להיות בעד המדינה.

המשך לקריאה

ילדיו של אברהם אוהבים כדורגל

סיכום ביקור היסטורי באיחוד האמירויות>>‌‌ ‌‌

המשך לקריאה

אירוע מיוחד לציון חודש הגאווה בראשות סגן שר החוץ עידן רול

סגן שר החוץ עידן רול: "כדי ליצור שינוי צריך אנשים רבים מכלל זירות החיים. שינוי יכול להיעשות על ידי מחוקקים ודיפלומטים, עיתונאים ואמנים, אבל לא פחות מכך על ידי אנשים שעובדים בהייטק או במשרות שונות ומבקשים ממנהלי הHR שלהם לערוך אירוע גאווה במשרד. אתה לא חייב להיות אקטיבסט חברתי כדי להיות חלק חשוב בשינוי".

המשך לקריאה

הודעה משותפת למשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה, משרד התחבורה ומשרד הכלכלה:

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת האנרגיה קארין אלהרר, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת התחבורה מרב מיכאלי מצהירות: "נשתף פעולה בנושא מדיניות האקלים של ישראל, כדי להוביל להפחתה של 85% בפליטות גזי החממה של ישראל עד 2050"

המשך לקריאה

לאור המחירים הגבוהים לחופשות בישראל החליט שר התיירות יואל רזבוזוב, לא להמשיך את הקמפיין הקורא לחופשה עירונית בישראל

עוד בטרם נכנס שר התיירות יואל רזבוזוב לתפקידו יצא משרד התיירות בקמפיין בערוצי התקשורת המעודד חופשה בערים בישראל. אלא שמאז עלו מחירי החופשות, זאת בין היתר בגלל משבר הקורונה, העלויות הגבוהות, החוסר בעובדים ומגבלות הכניסה לישראל.

המשך לקריאה

סדרת שיתופי פעולה של השרה לשוויון חברתי

כחלק ממשלת האחדות והרצון לעבוד למען אזרחי מדינת ישראל, קידמה בשבוע האחרון השרה לשוויון חברתי, ח"כ מירב כהן, פעולות משותפות יחד עם שר האוצר, אביגדור ליברמן ושרת הפנים, איילת שקד.

המשך לקריאה

צפו: ראש הממשלה החליפי ושר החוץ בפתח ישיבת הסיעה:

באנו לעבוד

ישבתי אתמול בישיבת הממשלה ואני רוצה להגיד לכם מה ראיתי: ראיתי אנשים שבאו לעבוד. לא באו לריב, לא באו להעליב, באו לעבוד.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך