לפיד מציג: מהפכת אשראי לעסקים הקטנים

11 ספטמבר 2012 09:51 | יש עתיד

יו"ר מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד, הציג היום בועידה הכלכלית המרכזית של כלכליסט את תכנית המפלגה לעידוד וצמיחת עסקים קטנים במשק הישראלי. במרכזה של התכנית מתן אשראי זול וזמין לעסקים הקטנים, וליווי צמוד, מקצועי, משפטי וחשבונאי, שיסייע להם בהתמודדות עם הבירוקרטיה הסבוכה הכרוכה בהקמתו ובתפקודו השוטף של עסק קטן, זעיר או בינוני.

לפיד אמר בנאומו: "העסקים הקטנים הם המגזר הגדול ביותר והמוזנח ביותר במשק הישראלי. הם תורמים למשק כמחצית מהתמ"ג, אבל הם רק דוגמה נוספת למעמד הביניים הישראלי הקורס שאף אחד לא מתייחס אליו ברצינות. הליכוד מאוהב בתאגידים הגדולים, מפלגת העבודה מאוהבת בוועדים הגדולים, והעסקים הקטנים נשארו מוזנחים מאחור. עסקים אלה מהווים 55% משוק העובדים בישראל, הם מפרנסים יותר משפחות מהוועדים ומהתאגידים. הם פרוסים בכל המדינה ומחזיקים את הפריפריה על גבם והם גם הדרך הטובה ביותר להיאבק באבטלה, בעוני ולסגור פערים חברתיים. בכל מקום בעולם ברור שאם המדינה זקוקה למנועי צמיחה, הם יבואו מהעסקים הקטנים. אם אנחנו רוצים להיחלץ מהמשבר בשלום, העסקים הקטנים הם מנוע הצמיחה הזמין העיקרי שעומד לרשותנו".

בליבת התוכנית שהציג לפיד שני חידושים עיקריים ביחס לעסקים קטנים: החידוש הראשון מהווה מהפיכה במדיניות האשראי של המדינה לעסקים קטנים, לפיו, הסוכנות לעסקים קטנים היא זו שתבחן את העסק, תבדוק את סבירות הבקשה לאשראי ותעניק לבעל העסק ערבות מדינה עד גובה של 50% מסכום האשראי. כך יהפוך בעל העסק הקטן, הזעיר או הבינוני ללקוח כדאי עבור הבנקים, שיעדיפו מתן הלוואות בסיכון נמוך. שינוי זה יביא ליצירת תחרות בשוק הבנקאות עבור בעלי העסקים הקטנים. החידוש השני טמון בפישוט תהליכי הרישוי והמיסוי לעסקים קטנים ובליווי הצמוד, המקצועי, המשפטי והחשבונאי לו יזכה בעל העסק הקטן מהסוכנות לעסקים קטנים, בבירוקרטיה הישראלית הסבוכה, בבניית תכנית עסקית, בהוצאת רישיון עסק ועוד.

באשר למדיניות הכלכלית אמר לפיד: "אנחנו במשבר כלכלי. הייצוא בקריסה, ההשקעות הזרות נעצרו כמעט לחלוטין. העסקים הקטנים הם מנוע הצמיחה היחיד שיכול להתניע מחדש את המשק ולעצור את העלייה באבטלה. הכלכלה הישראלית צריכה להתאים לד.נ.א. הישראלי, ואנחנו צריכים ליצור גרסה שבה יש את התחרותיות, והקשיחות, והיצירתיות של הקפיטליזם כדי שנוכל להמשיך להתמודד בשוק גלובאלי, יחד עם החמלה והדאגה לחלש שיש בסוציאל-דמוקרטיות. אני קורא לראש הממשלה ולשר האוצר לצאת מיד בתוכנית חירום לעידוד עסקים קטנים באמצעות ערבות מדינה ל-50% מההלוואות עד 100,000 שקל לעסקים קטנים, בריבית אטרקטיבית, שתאפשר פתיחה והרחבה של עסקים בכל רחבי הארץ, עם דגש על הפריפריה. זה מה שצריך כדי להחזיר את המשק הישראלי למסלול של צמיחה. אל תחכו לנו, תעשו את זה כבר מחר בבוקר".

 לתכנית המלאה של "יש עתיד" לעסקים קטנים - מנוף לצמיחה כלכלית.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

ח"כ לפיד בכנס מיתווים: "אנחנו זקוקים לשלטון ישראלי חדש שלא פוחד לשנות את העתיד"


יו"ר מפלגת "יש עתיד" ומספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, נאם בכנס מיתווים בנושא הערכת מצב שנתית של מדיניות החוץ האזורית של ישראל והתייחס לסוגיות הבועורות בחברה הישראלית.

ח"כ לפיד: "הממשלה היוצאת ויתרה על הנסיון לספר את הסיפור של ישראל. מי שלא הודיע מראש שהוא בצד שלנו, מתעלמים ממנו. התוצאה היא שישראל פועלת היום בלי שהגדירה לעצמה מטרות. אנחנו זקוקים לשלטון ישראלי חדש. שמכיר במה שהיה, מנתח נכון את מה שקורה, ולא פוחד לשנות את העתיד".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס ELNET בפאריס: "אנחנו ביחד, מפני שהיהודים גמרו לפחד"


חבר הכנסת יאיר לפיד נאם בכנס  ELNET - Facing Security Challenges: European and Israeli Perspectives והעביר מסר לאנטישמיים ברחבי העולם.

"האנטישמיות לעולם אינה מודה במה שהיא באמת: שנאת זרים. אנחנו לא נשתוק להם. אנחנו לא מתכוונים לנסות לפייס אותם. אנחנו פה ביחד, מפני שהיהודים גמרו לפחד. אנחנו נלחם בחזרה. בזירה המשפטית, בזירה התקשורתית, אם צריך להפעיל כוח – מדינת ישראל יודעת לעשות גם את זה".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס בנ"ל של המכון למחקרי ביטחון לאומי: "הטרור הוא מעשה פוליטי"


בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי על ביטחון לאומי, פייק ניוז והקרב על התודעה הטרור הסביר ח"כ יאיר לפיד את משנתו הביטחונית.

בנאומו אמר לפיד: "הדרך לטפל בטרור היא צבאית. בטרור מטפלים בכוח. רצוי בכוח לא פרופורציונלי. אנחנו צריכים להיאבק בטרור על פי חוקי המלחמה, אבל לא לפי הסטנדרטים של אמנסטי או של שוברים שתיקה. טרוריסטים הם בני מוות". 

לפיד הוסיף: "התגובה לטרור לא יכולה בשום מקום מלבד בשדה הקרב. זה מאבק סיזיפי. אין לו סוף. אין בו רווח פוליטי. אבל כל דבר אחר הוא נצחון לטרור ואנחנו לא ניתן לטרור לנצח".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס הוקרה לפעילים בתל אביב: "בישראל יש רק אדם אחד שרוצה בחירות. קוראים לו בנימין נתניהו"


למעלה מאלף פעילים הגיעו לכנס של מפלגת כחול לבן בו ראשי המפלגה הודו להם על המסירות והפעילות שלהם ברחובות במהלך קמפיין הבחירות האחרון.

ח"כ לפיד: "ניצחנו את כל מי שאמר שממקום טוב לא מנצחים. אתם הוכחתם שמקום טוב כן מנצחים.בגלל שאנחנו משפחה, בגלל שאנחנו באים מהמקום הנכון, עשינו יחד את הלא ייאמן".

יו"ר המפלגה, בני גנץ: "מה שראינו בימים האחרונים מטריד. אם זה מה שקורה עכשיו, זה קדימון למה שנראה אם יהיה פה ראש ממשלה שיכהן תוך כדי משפט פלילי. התרת הרסן מעלה חשש כבד שפניו של נתניהו לבחירות".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס של ארגון העצמאים: "הגיע הזמן שתהיה בישראל מפלגת שלטון שמחוייבת לעצמאים"


בכנס של ארגון לה״ב שהתקיים במועצה לישראל היפה הציג ח"כ יאיר לפיד את מגילת העצמאים של ״כחול לבן״, המפרטת את תכנית המפלגה לסיוע לעצמאים והעסקים קטנים בישראל.

בנאומו אמר ח"כ לפיד: "אם נציגי הליכוד יעמדו פה ויסבירו לכם שהם בעדכם, שאתם הלב והמנוע של הכלכלה הישראלית, תזכירו להם: הם הפילו את שלושת הצעות החוק דמי אבטלה לעצמאים, דמי מחלה לעצמאים, הקטנת עמלות הסליקה לעצמאים״

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בביקור מדיני ביפן: "הסכם הגרעין עם איראן מסכן את שלום המזרח התיכון"


יו"ר יש עתיד ומספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, יצא לביקור מדיני קצר ביפן. במהלך הביקור ערך פגישות רשמיות עם שר החוץ טארו קונו, (Taro Kono) ושר ההגנה טאקאשי אייויא, (Takeshi Iwaya).

בתום הפגישות אמר לפיד: "השיחות היו על שיתופי פעולה טכנולוגיים, כלכליים, בעיקר על נושאים ביטחוניים, בעיקר על הצורך שלנו להזיז את היפנים מהתמיכה שלהם בהסכם הגרעין עם איראן. אנחנו צריכים להסביר להם ולעשות עבודה טובה יותר בלהסביר להם שהסכם הגרעין עם איראן מסכן את שלום העולם ושלום המזרח התיכון".

המשך לקריאה

חברי הכנסת של כחול לבן סיירו בדרום תל אביב


חברי הכנסת של כחול לבן עפר שלח, מאיר כהן, אורנה ברביבאי, מיכאל ביטון, צבי האוזר ובועז טופורובסקי סיירו בשכונת התקווה בתל אביב ונפגשו עם בעלי עסקים ותושבי השכונה.

ח"כ כהן: "היעדר המדיניות של נתניהו בעשור האחרון, פוגעת בתושבי השכונה ובתושבים הזרים כאחד. אנחנו נתווה כיוון ונממש אותו".

ח"כ טופורובסקי: "כחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד תתווה סדר עדיפויות שטובת האזרח עומדת בראש". 

ח"כ ברביבאי: "גם פה בשוק ברור לכולם שמגיע לציבור יותר ולא הכול זה חסינות נתניהו". 

 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בעוטף עזה: "החמאס צריך לדעת שבפעם הבאה שהם ירו טילים על אזרחי ישראל, הם יקבלו טיל לתוך הבית שלהם"


הנהגת כחול לבן- יו״ר כחול לבן, רא״ל במיל׳ בני גנץ, חבר ועדת חוץ וביטחון, ח״כ יאיר לפיד, שר הביטחון לשעבר, רא״ל במיל׳ בוגי יעלון והרמטכ״ל לשעבר רא״ל במיל׳ גבי אשכנזי, הגיעה לשדרות כחלק מפעילות השטח שהתקיימה בדרום ובשטח עוטף עזה.

ח״כ יאיר לפיד, חבר ועדת חוץ וביטחון: "פעם הבאה ש-700 טילים יצאו מפה מעזה אל שדרות אתם צריכים להחליט איזה קבינט אתם רוצים שיעמוד כאן - רא"ל גבי אשכנזי או סמוטריץ', רא"ל בוגי יעלון או מירי רגב, רא"ל בני גנץ ואני או אף אחד, כי ביבי הרי נעלם כל פעם שיורים מעזה על תושבי עוטף עזה". 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד ביום גיוס לוחמות: "הדם של הילדים שלנו לא שווה פחות"


במסגרת מסע "בשביל ישראל" הגיעו מספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, וח"כ יוראי להב הרצנו לבקו"ם בתל השומר כשהם מלווים את שירז – מתגייסת לחי"ר גבולות כלוחמת.

ח"כ לפיד אמר רגע לפני שנכנסה בשערי הבקו"ם: "שירז הגיעה להתגייס כי זו חובתה. מדינת ישראל אומרת לה שהיא צריכה להתגייס – היא מילאה את חובתה ומתגייסת לשירות קרבי בברדלס. כי זה מה שמדינת ישראל מבקשת מבנותיה ובניה.זה מה שצריכים כל צעיר וצעירה לעשות – להתגייס לצה"ל או לשירות האזרחי, ולמלא את חובתם". 

 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בירושלים: "שמה הנהדר של הציונות הדתית לא צריך להיות מוכתם על ידי הכהניסטים"


הנהגת כחול לבן קיימה הבוקר סיור מיוחד בארמון הנציב בירושלים בהשתתפות יו"ר כחול לבן רא"ל (מיל') בני גנץ, ח"כ יאיר לפיד, רא"ל (מיל') משה (בוגי) יעלון, רא"ל (מיל') גבי אשכנזי, וח"כ מירב כהן.

ח"כ לפיד: "המקום הזה הוא הזדמנות להזיכר על מה חרבה ירושלים. בגלל קנאות. זו מערכת הבחירות השנייה ברציפות שבה נתניהו מנסה להכניס את הכהניסטים לכנסת. אלו האנשים שנתניהו מנסה להכניס לכנסת ישראל ולממשלת ישראל כדי שהם יוציאו אותו מהכלא. את זה אנחנו באנו למנוע"

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך