יו”ר מפלגת 'יש עתיד' ח”כ יאיר לפיד בנאום בכנס של ה- AJC Global Forum 2015

09 יוני 2015 11:05 | יש עתיד

יש עתיד תוביל את המאבק נגד תנועת ה-BDS. בעניין הזה אין קואליציה ואופוזיציה. אנו ניצבים יחד אל מול האיום הזה, ואנחנו זקוקים לידידינו האמריקאים שיעמדו לצדנו. אנחנו זקוקים לקהילה היהודית. אנחנו זקוקים לכם. ברחבי העולם מתנהל מאבק נגד עצם קיומה של ישראל. קבוצות אנטישמיות, בעיקר משמאל, מובילות קמפיין שאינו מכוון נגד מוצרים ישראליים. הוא לא מכוון נגד ההתנחלויות. הוא מכוון נגד עצם הרעיון שהעם היהודי ראוי למדינה משלו.

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד נאם אמש (8.6.15) בכנס  AJC  Global Forum 2015 בוושינגטון . לפיד שוהה בימים אלו בארה"ב, כחלק מביקור עבודה מדיני, במהלכו יצטרף למאמצי ההסברה של ישראל בעולם על רקע התגברות תופעות החרם הבינלאומי על ישראל, והתקדמות במו"מ לקראת הסכם הגרעין בין ארה"ב לאיראן.

במהלך נאומו התייחס לפיד למשבר ביחסים עם ארה"ב ולתקרית שריקות הבוז לעבר שר האוצר האמריקאי ג'ק לו אמש ואמר: "אנו עדים לשבר הכואב במערכת היחסים עם הממשל בארה"ב. אם הוא לא יטופל נכון, הוא לא ייעלם. אתמול התקיימה הוועידה של הג'רוזלם פוסט בניו יורק. הייתי שם כשהקהל קרא קריאות בוז לעבר שר האוצר ג'ק לו. זה היה מחזה מביש. אני מכיר את ג'ק, עבדתי עם ג'ק, הוא חבר נאמן בקהילה האמריקנית-היהודית, וידיד אמת של ישראל. איננו צריכים לריב זה עם זה. אנחנו זקוקים זה לזה יותר מאי פעם בעבר. הידידות שלנו, הברית בינינו היא אחד היסודות של מדיניות החוץ הישראלית. מחובתנו לעשות הכול כדי לכבד את הידידות הזו ולשמר אותה.

בנאומו פנה לפיד לחברי הקהילה היהודית וביקש מהם לסייע לישראל במאבק נגד תנועת ה BDS: " יש עתיד תוביל את המאבק נגד תנועת ה-BDS. בעניין הזה אין קואליציה ואופוזיציה. אנו ניצבים יחד אל מול האיום הזה, ואנחנו זקוקים לידידינו האמריקאים שיעמדו לצדנו. אנחנו זקוקים לקהילה היהודית. אנחנו זקוקים לכם. ברחבי העולם מתנהל מאבק נגד עצם קיומה של ישראל. קבוצות אנטישמיות, בעיקר משמאל, מובילות קמפיין שאינו מכוון נגד מוצרים ישראליים. הוא לא מכוון נגד ההתנחלויות. הוא מכוון נגד עצם הרעיון שהעם היהודי ראוי למדינה משלו"

לפיד הדגיש בנאומו את חשיבות הקשר עם הקהילה היהודית בארה"ב ואמר: "עבור מדינת ישראל אתם נכס. תחושת השייכות שלכם לקהילה היהודית וההזדהות של העולם היהודי עם מדינת ישראל ראויים להערצה, ויותר מזה - הם צורך קיומי עבורנו. וכיוון שאתם חשובים לנו כל כך, אנחנו צריכים לעבוד אחרת לגמרי – וטוב הרבה יותר – על הקשר אתכם. אנחנו צריכים לבנות מערכת יחסים הדדית. שבה אתם תרגישו שאנחנו מקשיבים. וחשוב יותר – שתרגישו שאנו מכבדים את הבחירות שלכם כיהודים.

לפיד חזר על הבטחתו להמשיך ולפעול למען כל התנועות והזרמים ביהדות ואמר: " תנועת "יש עתיד" בהנהגתי עושה, ותמשיך לעשות, כל שביכולתה כדי להבטיח את השוויון בין כל התנועות ביהדות בישראל ומחוצה לה – אורתודוקסים, קונסרבטיבים או רפורמים. בגיור, בתקציבים, וכמובן בעיני החוק.  איש אינו יכול לתבוע בעלות על האלוהים ביהדות. פוליטיקה ישנה לא יכולה לקבוע דבר שהוא נצחי כמו הזהות היהודית. זה פשוט שגוי. לא יתכן שפלורליזם יהודי יתקיים רק בארצות הברית או באירופה. מדינת ישראל אינה יכולה להמשיך להיות המדינה היחידה בעולם המערבי שבה ליהודים אין חופש דת. "

כמו כן הציג לפיד לחברי הקהילה שהשתתפו בכנס את התוכנית המדינית שמוביל:" יש לנו היום את היכולת לכנס ועידה אזורית שתוביל להיפרדות מן הפלסטינים, תוך שמירה על גושי הישובים, מחיקת האיום של זכות השיבה והבטחת סידורי ביטחון קפדניים.  אני יודע שהמשבר מול הממשל האמריקאי אינו קל לכם – הוא אינו קל לאף אחד – ואנחנו צריכים ללכת לוועידה האזורית בשילוב הקהילייה הבינלאומית, יחד עם הממשל האמריקני, מתוך הכרה שהקשר בינינו הוא על-מפלגתי.

לצפייה בנאום -לחצו כאן >>

 

הנאום המלא:

ראשית, אני רוצה להודות לוועד היהודי-אמריקני שמארח אותי פה, בוושינגטון. תודה מיוחדת נתונה לנשיא הוועד, סטנלי ברגמן; למנכ"ל הוועד, דיוויד האריס; למנהלת המשרד בירושלים אביטל ליבוביץ, ואף שהוא לא נמצא כאן, ליו"ר הסניף בירושלים מתיו ברונפמן.
אני רוצה לדבר על רגע. זה הרגע שהגדיר את חיי, אף שהוא התרחש עוד לפני שנולדתי. הוא לא קרה לי. ובכל זאת, אילולי אותו הרגע לא הייתי עומד פה היום.
בפברואר 1945 אבא שלי – יוסף "טומי" לפיד היה בן 13, וחי עם סבתא שלי במרתף בגטו בודפשט, בשלב זה, בעיקר מבשר של סוסים שמתו ברחוב.
הרוסים היו כבר קרובים לבודפשט, והגרמנים יחד עם הפשיסטים ההונגרים התחילו להוציא את היהודים בשיירות מוות. את רובם הם הובילו אל נהר הדנובה, שהיה קפוא. הם ציוו עליהם לכרות חורים בקרח, ואז ירו בהם לתוך המים.
באחד מימי שני, מוקדם בבוקר, הגרמנים הקיפו את הבלוק של אבא שלי, והתחילו להוביל אותם בשיירת מוות שהיו בה בערך שש מאות איש. הם הלכו ברחובות של בודפשט, שהיתה ריקה בגלל ההפצצות של הרוסים, ומהחלונות הסתכלו עליהם אנשים שידעו שהם הולכים למות.
בשלב מסוים, כשהם הגיעו לגשר מרגיט, מטוס רוסי הנמיך לרגע מעל השיירה ופתאום אנשים התחילו לרוץ ולצרוח, והגרמנים הרימו את ה'שמייסרים' וירו לעבר השמיים.
אבא שלי הסתתר מאחורי בית שימוש ציבורי קטן, צבוע ירוק. אימא שלו שעמדה מאחוריו, דחפה אותו לתוך בית השימוש, ואמרה לו 'תעמיד פנים שאתה עושה פיפי'.
והוא העמיד פנים שהוא עושה פיפי, והשיירה המשיכה בלעדיהם.
ושש שעות אחר כך, כל מי שהיה בשיירה הזאת היה כבר מת, חוץ מאבא שלי, וסבתא שלי.
הם עמדו ברחוב, חופשיים, בלי הטלאי הצהוב, כי אבא שלי הוריד אותו מהבגד.
והם יכלו ללכת לכל מקום.
במיד-ווסט האמריקאי היו אלפים של קילומטרים שבהם לא גר אף אדם.
ב'בוש' האוסטרלי, כל הדרך מסידני ועד פרת', חיו פחות אנשים מבגטו בודפשט.
לונדון הייתה חופשית, פריז עמדה להשתחרר, מוסוליני כבר נתלה באיטליה, אבל לאבא שלי – ילד בן 13 – לא היה לאן ללכת.
הרבה מאוד שנים אחר כך, נסעתי עם אבא שלי לבודפשט. הלכנו יחד ברחוב ואז הוא נעמד, והתחיל לבכות, והצביע על בית שימוש ציבורי קטן – הוא כבר לא צבוע ירוק, גרפיטי מכסה אותו, אבל הוא עדיין שם. ואמר לי "זה-זה. זה המקום שבו אני ניצלתי, זה המקום שבו בעצם אתה נולדת, זה המקום שבו נולדה הציונות שלי. כי פה אני הבנתי שאני מוכרח שיהיה לי מקום שאליו אני אוכל ללכת".
ידידים,
כולנו חלק ממשהו.
אנחנו מחויבים זה לזה.
אנחנו חולקים בינינו זיכרון משותף.
אנחנו חולקים את העובדה שלהיות יהודי זו לא רק דת, זו ציביליזציה שלמה.
זו ציביליזציה שהביאה לעולם את עשרת הדיברות – 172 מילים ששינו את העולם יותר מכל התותחים ומכל מטוסי הקרב; ציביליזיציה שהביאה לעולם את הרעיון המופלא שאמונה היא התחייבות להיות אדם טוב יותר. ציביליזציה שיצרה גם את חוכמת התלמוד וגם את פרויד; את הרמב"ם וגם את אלברט איינשטיין; את קפקא ובשביס זינגר; וגם את וודי אלן ובוב דילן. ציביליזציה שקושרת את כולנו יחד בתוך הדבר הגדול הזה שנקרא העם היהודי.
אני שמח על כך שאנחנו מחוברים לעבר ועל כך שהעבר שלנו תמיד נמצא איתנו.
אני שמח להיות חוליה בשרשרת המבטיחה את העתיד.
יותר מכול, אני שמח להיות שייך. מכל הדברים בעולם, הקיום העצוב ביותר הוא הקיום המנותק, שאין לו שורשים, שהזהות שלו אינה ברורה לו.
מדינת ישראל היא הלב הפועם של העם היהודי. והיא הביטוח שלי ושלכם, שזה לא יקרה לעולם. אין שמחה גדולה מזו בעולם.
אנשים תמיד רוצים להיות חלק ממשהו, ואנחנו זכינו.
הרצון האנושי היסודי שלנו פוגש מדי יום ביומו במחויבות הבסיסית שלנו, בזכות שלנו, להיות חלק מהעם היהודי.
עבור מדינת ישראל אתם נכס. תחושת השייכות שלכם לקהילה היהודית וההזדהות של העולם היהודי עם מדינת ישראל ראויים להערצה, ויותר מזה - הם צורך קיומי עבורנו.
וכיוון שאתם חשובים לנו כל כך, אנחנו צריכים לעבוד אחרת לגמרי – וטוב הרבה יותר – על הקשר איתכם.
אנחנו צריכים לבנות מערכת יחסים הדדית.
שבה אתם תרגישו שאנחנו מקשיבים.
וחשוב יותר – שתרגישו שאנו מכבדים את הבחירות שלכם כיהודים.
כי יש כל מיני יהודים.
יש יהודים שמתעקשים על כל פרט בהלכה היהודית, קטנה כחמורה, וטוענים שהם צודקים.
אך היהדות היא לא ספורט תחרותי עם גמר בסוף, שבו מי שקיים הכי הרבה מצוות זוכה בגביע.
יהדות היא שילוב של מסורת ומוסר.
של עבר וחידושים.
של מחויבות לאל והמחויבות שלנו זה לזה.
רוב הישראלים, כמו רוב היהודים ברחבי העולם, רוצים שהיהדות שלהם תהיה פלורליסטית, שפויה ומסבירת פנים.
היהדות לא צריכה להיות בית כלא לרעיונות, אלא הניצוץ שמצית רעיונות חדשים.
היהדות לא צריכה להיות מה שמפריד בין בני אדם, אלא מה שמחבר אנשים ביחד.
היהדות לא צריכה להיות כפופה לפוליטיקה קטנה, כי היא עונה לחוק עליון יותר – להיות אדם טוב.
לפני שנה נאמתי בלווייתו של גלעד שאער זכרונו לברכה, אחד משלושת הנערים שנחטפו בטרמפיאדה בשומרון ונרצחו בידי החמאס.
חזרתי שם בפני הקהל על אמרתו של האר"י הקדוש: "הריני מקבל עליי מצוות עשה של ואהבת לרעך כמוך."
כדי שהמצווה הזו תתממש, יש לנו עוד דרך לעבור.
היום, 67 שנים אחרי שהוקמה המדינה, ישראל עומדת בפני האתגר של בניית מרחב ציבורי המסוגל להכיל כל זרם ותפישה יהודית.
מרחב שמכבד את הקהילות השונות.
מרחב המבטא את ההכרה שמדינה משותפת דורשת פשרה וכבוד לאחר.
מאז שנכנסתי לחיים הפוליטיים, אחד הדברים שמדהימים אותי בכל פעם מחדש הוא עד כמה אנשים מפחדים משינוי.
אם שואלים אותם, הם אומרים ש"כן, בטח", הם בעד שינוי.
אבל כשהוא מתחיל להתקרב באמת, ולקרות באמת, הוא מעורר בהם בעיקר חרדה וכעס.
תנועת "יש עתיד" בהנהגתי עושה, ותמשיך לעשות, כל שביכולתה כדי להבטיח את השוויון בין כל התנועות ביהדות בישראל ומחוצה לה – אורתודוקסים, קונסרבטיבים או רפורמים. בגיור, בתקציבים, וכמובן בעיני החוק.
איש אינו יכול לתבוע בעלות על האלוהים ביהדות. פוליטיקה ישנה לא יכולה לקבוע דבר שהוא נצחי כמו הזהות היהודית. זה פשוט שגוי.
נכנסנו לפוליטיקה כדי לחולל מהפכה אזרחית שברית הזוגיות האזרחית היא נדבך חשוב שלה. כל אדם, יהודי או לא יהודי, גיי או סטרייט שרוצה לחיות יחד ולמסד את חייו המשותפים תהיה היכולת לעשות זאת.
הזכות לאהוב היא זכות אנושית בסיסית. אין לנו שום ויכוח או עימות עם הממסד הדתי בשאלת הנישואים והגירושים, אבל אנחנו צריכים לתת לה גם פתרון אזרחי. זוהי סוגיה הנוגעת לחופש דת.
אנו גם עושים כל שביכולתנו כדי לאפשר לנשים להתפלל בכותל המערבי, לבושות בטליתות אם ברצונן לעשות זאת. כי גם זו סוגיה הנוגעת לחופש דת.
אנו פועלים כדי לאפשר בישראל קבורה אזרחית, לא דתית. כי הזהות שלנו, כיהודים, כאזרחים, כבני אדם, מלווה אותנו מרגע הגעתנו לעולם ועד רגע מותנו.
זכותו של אדם לקבוע כיצד ייקבר.
לא יתכן שפלורליזם יהודי יתקיים רק בארצות הברית או באירופה. מדינת ישראל אינה יכולה להמשיך להיות המדינה היחידה בעולם המערבי שבה ליהודים אין חופש דת.
זו החובה שלנו. לא רק כתנועה פוליטית, לא רק כנבחרי ציבור, לא רק כאזרחי מדינת ישראל.
זו החובה שלנו כיהודים, כבני אדם.
זה לא אומר שאין לנו אתגרים או בעיות נוספות. יש לנו.
ישראל היא לא מדינה מערבית רגילה. אנחנו גרים בשכונה הכי מורכבת בעולם, ואנחנו השכנים שאף אחד לא אוהב.
דגלי ישראל נשרפים בכיכר תחריר בקהיר; בכיכר המהפכה בטהרן; בכיכר השהידים בדמשק; בכיכר ג'ונדי בעזה.
הפלסטינים והאסלאם הרדיקלי בגיבוי איראן תוקפים אותנו גם בזירה המדינית וגם בזירה הצבאית.
במקביל, כשאיראן ממשיכה לפתח את תכנית הגרעין שלה.
ארגוני הג'יהאד העולמי נמצאים על גבולותינו.
דאעש וג'בהת א-נוסרה בצפון; אל קאעידה וארגוני הג'יהאד הסלפי בדרום.
ובתווך אנו עדים לשבר הכואב במערכת היחסים עם הממשל בארה"ב. אם הוא לא יטופל נכון, הוא לא ייעלם.
יש לטפל בו באופן שונה לחלוטין.
אתמול התקיימה הוועידה של הג'רוזלם פוסט בניו יורק. הייתי שם כשהקהל קרא קריאות בוז לעבר שר האוצר ג'ק לו.
זה היה מחזה מביש. אני מכיר את ג'ק, עבדתי עם ג'ק, הוא חבר נאמן בקהילה האמריקנית-היהודית, וידיד אמת של ישראל.
איננו צריכים לריב זה עם זה. אנחנו זקוקים זה לזה יותר מאי פעם בעבר.
יש דבר אחד שעלינו לזכור.
משהו שאנחנו, הישראלים, לא אומרים מספיק לארצות הברית: אנחנו אסירי תודה.
הידידות בין שתי המדינות שלנו אינה מובנת מאליה.
זוהי בחירה המבוססת על ערכים משותפים שעלינו להוקיר.
העובדה שהמעצמה הגדולה בעולם בחרה בישראל כבת ברית וכידידה קרובה היא מקור לגאווה עבור כל ישראלי.
הידידות שלנו, הברית בינינו היא אחד היסודות של מדיניות החוץ הישראלית.
מחובתנו לעשות הכול כדי לכבד את הידידות הזו ולשמר אותה.
ידידים,
ברחבי העולם מתנהל מאבק נגד עצם קיומה של ישראל. קבוצות אנטישמיות, בעיקר משמאל, מובילות קמפיין שאינו מכוון נגד מוצרים ישראליים. הוא לא מכוון נגד ההתנחלויות.
הוא מכוון נגד עצם הרעיון שהעם היהודי ראוי למדינה משלו.
תנועת ה-BDS  היא תנועה צבועה, לא יעילה ונגועה באנטישמיות.
תנועת החרם נגד ישראל, אשר מופעלת מרחוק על ידי קבוצות אסלאמיות קיצוניות ונעזרת בכספי הנפט, אינה מעוניינת להשיב את ישראל אל שולחן המשא ומתן.
יש להם מטרה: שישראל תפסיק להתקיים. הם לא רוצים מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל; הם רוצים מדינה פלסטינית במקום מדינת ישראל.
הגיע הזמן לעבור ממגננה למתקפה. במקום לנסות להוכיח שאנחנו דמוקרטיה, עלינו לחשוף את טבעה האמיתי של תנועת ה-BDS  – כלי ביד המשטרים האפלים ביותר ובידיהם של ארגוני הטרור בעולם.
יש עתיד תוביל את המאבק נגד תנועת ה-BDS. בעניין הזה אין קואליציה ואופוזיציה. אנו ניצבים יחד אל מול האיום הזה, ואנחנו זקוקים לידידינו האמריקאים שיעמדו לצדנו. אנחנו זקוקים לקהילה היהודית. אנחנו זקוקים לכם.
אני יודע שאתם תומכים בנו, ואני אסיר תודה על העבודה החשובה שנעשית על ידי הוועד היהודי-אמריקני בעניין הזה תוך ניצול הערוצים הדיפלומטיים העומדים לרשותו.
במקביל, עלינו לשנות כיוון בניהול הסכסוך הישראלי-פלסטיני. לא בגלל ה-BDS , אלא מפני שזה הצעד הנכון עבור ישראל.
עלינו לחזור לשולחן הדיונים כדי להיפרד מן הפלסטינים.
יש עם מי לדבר.
יש היום בעולם הערבי קואליציה של מדינות מתונות – ובראשן מצרים, ירדן, סעודיה ומדינות המפרץ.
המדינות האלה רוצות לשתף איתנו פעולה במלחמה נגד האסלאם הרדיקלי.
יש לנו היום את היכולת לכנס ועידה אזורית שתוביל להיפרדות מן הפלסטינים, תוך שמירה על גושי הישובים, מחיקת האיום של זכות השיבה והבטחת סידורי ביטחון קפדניים.
ישראל אינה יכולה – ואסור לה – לנסות לעכל אל קירבה 3.5 מיליון פלסטינים. לא אם היא רוצה להישאר דמוקרטיה יהודית.
זהו מהלך דרמטי, והוא עתיד לשנות את כל הכיוון שהמדינה הולכת אליו. הוא מצריך מנהיגות חזקה, החלטיות ויכולת ביצוע. הוא דורש אומץ, כיוון ברור ומקצוענות. מהלך כזה יסיר את העול העצום מעל צווארינו. הוא יאפשר לפוטנציאל העצום של מדינת ישראל לבוא לידי מימוש.
אני יודע שהמשבר מול הממשל האמריקאי אינו קל לכם – הוא אינו קל לאף אחד – ואנחנו צריכים ללכת לוועידה האזורית בשילוב הקהילייה הבינלאומית, יחד עם הממשל האמריקני, מתוך הכרה שהקשר בינינו הוא על-מפלגתי.
האתגרים שלנו רבים וחשובים. אבל רק מדינה יהודית, דמוקרטית, שמבוססת על מסורת אך בו בזמן מקדשת את הפלורליזם ואת חשיבות הקשר אתכם – יהודי התפוצות, יכולה להם.
אנחנו נמשיך להילחם על צביונה של מדינת ישראל. אי של שפיות בתוך מזרח תיכון לוהט, כדי שתמיד-תמיד תוכלו לראות בה בית ולהרגיש גאים להשתייך אליה.
תודה רבה.

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך

ח"כ לפיד לבוחרי הליכוד: "פעם בעשרים שנה מותר לכם להצביע אחרת"


יו"ר יש עתיד ומספר 2 בכחול לבן, התייחס בכנס מנהיגים שערך עיתון "מעריב" לבחירות הקרובות, להחלטה להגיש נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כתב אישום ולתוכניות של כחול לבן אם היא תקים את הממשלה הבאה.

לפיד פנה למצביעי הליכוד: "אנחנו צריכים את הקול שלכם – פעם אחת. פעם אחת, כדי לצאת מהבוץ. זו הדרך היחידה. אתם עדיין תהיו אנשי המחנה הלאומי. כחול לבן היא מפלגה לאומית. פטריוטית, ציונית, בטחוניסטית. מפלגה ליברלית שמאמינה בחופש דת, אבל עם כבוד ואהבה למסורת ישראל. פעם בעשרים שנה מותר לכם לבחור בפתק אחר".

לפיד הוסיף: "הגיע הזמן לשינוי. הגיע הזמן שהממשלה תעסוק במה שעוסקת ממשלה: בבריאות, בכלכלה, בבטחון, בחינוך. אנחנו צריכים סדר עדיפויות לאומי חדש שבו האזרחים זה מה שחשוב, לא הפוליטיקאים. את השינוי הזה נצטרך לעשות בקלפי".

 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס מיתווים: "אנחנו זקוקים לשלטון ישראלי חדש שלא פוחד לשנות את העתיד"


יו"ר מפלגת "יש עתיד" ומספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, נאם בכנס מיתווים בנושא הערכת מצב שנתית של מדיניות החוץ האזורית של ישראל והתייחס לסוגיות הבועורות בחברה הישראלית.

ח"כ לפיד: "הממשלה היוצאת ויתרה על הנסיון לספר את הסיפור של ישראל. מי שלא הודיע מראש שהוא בצד שלנו, מתעלמים ממנו. התוצאה היא שישראל פועלת היום בלי שהגדירה לעצמה מטרות. אנחנו זקוקים לשלטון ישראלי חדש. שמכיר במה שהיה, מנתח נכון את מה שקורה, ולא פוחד לשנות את העתיד".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס ELNET בפאריס: "אנחנו ביחד, מפני שהיהודים גמרו לפחד"


חבר הכנסת יאיר לפיד נאם בכנס  ELNET - Facing Security Challenges: European and Israeli Perspectives והעביר מסר לאנטישמיים ברחבי העולם.

"האנטישמיות לעולם אינה מודה במה שהיא באמת: שנאת זרים. אנחנו לא נשתוק להם. אנחנו לא מתכוונים לנסות לפייס אותם. אנחנו פה ביחד, מפני שהיהודים גמרו לפחד. אנחנו נלחם בחזרה. בזירה המשפטית, בזירה התקשורתית, אם צריך להפעיל כוח – מדינת ישראל יודעת לעשות גם את זה".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס בנ"ל של המכון למחקרי ביטחון לאומי: "הטרור הוא מעשה פוליטי"


בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי על ביטחון לאומי, פייק ניוז והקרב על התודעה הטרור הסביר ח"כ יאיר לפיד את משנתו הביטחונית.

בנאומו אמר לפיד: "הדרך לטפל בטרור היא צבאית. בטרור מטפלים בכוח. רצוי בכוח לא פרופורציונלי. אנחנו צריכים להיאבק בטרור על פי חוקי המלחמה, אבל לא לפי הסטנדרטים של אמנסטי או של שוברים שתיקה. טרוריסטים הם בני מוות". 

לפיד הוסיף: "התגובה לטרור לא יכולה בשום מקום מלבד בשדה הקרב. זה מאבק סיזיפי. אין לו סוף. אין בו רווח פוליטי. אבל כל דבר אחר הוא נצחון לטרור ואנחנו לא ניתן לטרור לנצח".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס הוקרה לפעילים בתל אביב: "בישראל יש רק אדם אחד שרוצה בחירות. קוראים לו בנימין נתניהו"


למעלה מאלף פעילים הגיעו לכנס של מפלגת כחול לבן בו ראשי המפלגה הודו להם על המסירות והפעילות שלהם ברחובות במהלך קמפיין הבחירות האחרון.

ח"כ לפיד: "ניצחנו את כל מי שאמר שממקום טוב לא מנצחים. אתם הוכחתם שמקום טוב כן מנצחים.בגלל שאנחנו משפחה, בגלל שאנחנו באים מהמקום הנכון, עשינו יחד את הלא ייאמן".

יו"ר המפלגה, בני גנץ: "מה שראינו בימים האחרונים מטריד. אם זה מה שקורה עכשיו, זה קדימון למה שנראה אם יהיה פה ראש ממשלה שיכהן תוך כדי משפט פלילי. התרת הרסן מעלה חשש כבד שפניו של נתניהו לבחירות".

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בכנס של ארגון העצמאים: "הגיע הזמן שתהיה בישראל מפלגת שלטון שמחוייבת לעצמאים"


בכנס של ארגון לה״ב שהתקיים במועצה לישראל היפה הציג ח"כ יאיר לפיד את מגילת העצמאים של ״כחול לבן״, המפרטת את תכנית המפלגה לסיוע לעצמאים והעסקים קטנים בישראל.

בנאומו אמר ח"כ לפיד: "אם נציגי הליכוד יעמדו פה ויסבירו לכם שהם בעדכם, שאתם הלב והמנוע של הכלכלה הישראלית, תזכירו להם: הם הפילו את שלושת הצעות החוק דמי אבטלה לעצמאים, דמי מחלה לעצמאים, הקטנת עמלות הסליקה לעצמאים״

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בביקור מדיני ביפן: "הסכם הגרעין עם איראן מסכן את שלום המזרח התיכון"


יו"ר יש עתיד ומספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, יצא לביקור מדיני קצר ביפן. במהלך הביקור ערך פגישות רשמיות עם שר החוץ טארו קונו, (Taro Kono) ושר ההגנה טאקאשי אייויא, (Takeshi Iwaya).

בתום הפגישות אמר לפיד: "השיחות היו על שיתופי פעולה טכנולוגיים, כלכליים, בעיקר על נושאים ביטחוניים, בעיקר על הצורך שלנו להזיז את היפנים מהתמיכה שלהם בהסכם הגרעין עם איראן. אנחנו צריכים להסביר להם ולעשות עבודה טובה יותר בלהסביר להם שהסכם הגרעין עם איראן מסכן את שלום העולם ושלום המזרח התיכון".

המשך לקריאה

חברי הכנסת של כחול לבן סיירו בדרום תל אביב


חברי הכנסת של כחול לבן עפר שלח, מאיר כהן, אורנה ברביבאי, מיכאל ביטון, צבי האוזר ובועז טופורובסקי סיירו בשכונת התקווה בתל אביב ונפגשו עם בעלי עסקים ותושבי השכונה.

ח"כ כהן: "היעדר המדיניות של נתניהו בעשור האחרון, פוגעת בתושבי השכונה ובתושבים הזרים כאחד. אנחנו נתווה כיוון ונממש אותו".

ח"כ טופורובסקי: "כחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד תתווה סדר עדיפויות שטובת האזרח עומדת בראש". 

ח"כ ברביבאי: "גם פה בשוק ברור לכולם שמגיע לציבור יותר ולא הכול זה חסינות נתניהו". 

 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד בעוטף עזה: "החמאס צריך לדעת שבפעם הבאה שהם ירו טילים על אזרחי ישראל, הם יקבלו טיל לתוך הבית שלהם"


הנהגת כחול לבן- יו״ר כחול לבן, רא״ל במיל׳ בני גנץ, חבר ועדת חוץ וביטחון, ח״כ יאיר לפיד, שר הביטחון לשעבר, רא״ל במיל׳ בוגי יעלון והרמטכ״ל לשעבר רא״ל במיל׳ גבי אשכנזי, הגיעה לשדרות כחלק מפעילות השטח שהתקיימה בדרום ובשטח עוטף עזה.

ח״כ יאיר לפיד, חבר ועדת חוץ וביטחון: "פעם הבאה ש-700 טילים יצאו מפה מעזה אל שדרות אתם צריכים להחליט איזה קבינט אתם רוצים שיעמוד כאן - רא"ל גבי אשכנזי או סמוטריץ', רא"ל בוגי יעלון או מירי רגב, רא"ל בני גנץ ואני או אף אחד, כי ביבי הרי נעלם כל פעם שיורים מעזה על תושבי עוטף עזה". 

המשך לקריאה

ח"כ לפיד ביום גיוס לוחמות: "הדם של הילדים שלנו לא שווה פחות"


במסגרת מסע "בשביל ישראל" הגיעו מספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, וח"כ יוראי להב הרצנו לבקו"ם בתל השומר כשהם מלווים את שירז – מתגייסת לחי"ר גבולות כלוחמת.

ח"כ לפיד אמר רגע לפני שנכנסה בשערי הבקו"ם: "שירז הגיעה להתגייס כי זו חובתה. מדינת ישראל אומרת לה שהיא צריכה להתגייס – היא מילאה את חובתה ומתגייסת לשירות קרבי בברדלס. כי זה מה שמדינת ישראל מבקשת מבנותיה ובניה.זה מה שצריכים כל צעיר וצעירה לעשות – להתגייס לצה"ל או לשירות האזרחי, ולמלא את חובתם". 

 

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך