הצטרפו אלינו!

המפלגה

מפלגת 'יש עתיד' הוקמה בשנת 2012, על ידי יו"ר ומייסד המפלגה, יאיר לפיד.
המפלגה הוקמה כדי לייצג את מעמד הביניים הישראלי, שמשרת בצבא, שעובד ומשלם מיסים, ואינו מצליח לגמור את החודש.


במרכז תפישתה הרעיונית של מפלגת "יש עתיד" עומדים שינוי סדרי העדיפויות של מדינת ישראל, מאבק בשחיתות השלטונית, קיום שוויון בנטל, בזכויות ובחובות לאזרחי המדינה, צמצום יוקר המחיה, הגדלת ההשתתפות במעגל העבודה, קידום החינוך, דאגה לשכבות המוחלשות, הבראת מערכת הבריאות, צמצום המערכות השלטוניות וחתירה להסדר מדיני.
בבחירות הכלליות לכנסת ה-19 בשנת 2013, 'יש עתיד' היתה הפתעת הבחירות כאשר השיגה את תמיכתם של 543,458 מצביעים והפכה למפלגה השניה בגודלה, עם 19 מושבים בכנסת.


מפלגת "יש עתיד" היתה חברה בממשלת ישראל ה-33. השרים שפעלו מטעמה הם יאיר לפיד – שר האוצר ויו"ר קבינט הדיור, שי פירון – שר החינוך, יעל גרמן – שרת הבריאות, מאיר כהן – שר הרווחה, יעקב פרי – שר המדע, הטכנולוגיה והחלל ויו"ר ועדת השרים המיוחדת לשוויון בנטל.
במהלך הכנסת ה-19 קידמה מפלגת 'יש עתיד' שורה ארוכה של צעדים שמטרתם שינוי סדרי העדיפויות במדינת ישראל, בהיקף נרחב.


ביניהם חוק השוויון בנטל, אשר מסדיר את חובת הגיוס לחילונים ולחרדים כאחד, על החובות והזכויות הנגזרות ממנה ומעודד את השתתפותו של הציבור החרדי בשוק העבודה. ההסדר שגובש יצר, לראשונה, חוק אחד לכולם המטיל חובת גיוס גם על הציבור החרדי בישראל. שינוי מבני משמעותי הוא הרפורמה בשיטת הממשל, שהביאה לצמצום בחוק של הממשלות המנופחות, אסרה מינוי "שר בלי תיק" והביאה להעלאת אחוז החסימה.
'יש עתיד' פעלה לראשונה לגיבוש תכנית סיוע לאומית לניצולי השואה בישראל. התכנית, בה הושקעו מיליארד שקלים בשנה, הביאה למתן תרופות בחינם לניצולים, להגדלת הקצבאות והמענקים להם הם זכאים ולצמצום מערכת הבירוקרטיה הסבוכה עימה נאלצו עד היום ניצולי השואה להתמודד.


בתחילת דצמבר 2014 פוטר שר האוצר יאיר לפיד מתפקידו, נוכח סירובו של ראש הממשלה לקדם את תקציב 2015 שגיבש לפיד, תקציב חברתי עם תוספת של למעלה מ-10 מיליארד שקלים לשירותים החברתיים: לחינוך, לבריאות, לרווחה ולבטחון הפנים וללא העלאת מיסים. המהלך הוביל לפירוק הממשלה, לפיזור הכנסת ולהקדמת הבחירות.

 • על יאיר לפיד

  יו"ר מפלגת 'יש עתיד'.

  לשעבר שר האוצר של מדינת ישראל וחבר הקבינט המדיני בטחוני.

  לפיד נולד בישראל בשנת 1963, נשוי לליהיא, אב ליואב, ליאור ויעל.

  בנם של יוסף (טומי) לפיד ז"ל, עיתונאי (ולימים, מנכ"ל רשות השידור, סגן ראש הממשלה ושר המשפטים)  ושולמית לפיד, סופרת ("גיא אוני", "כחרס הנשבר" ורבים אחרים) ויו"ר אגודת הסופרים הישראלית לשעבר.

  אח למיכל ז"ל ומירב.

  בשנת 2012 הודיע לפיד על כניסתו לחיים הפוליטיים וייסד את מפלגת 'יש עתיד' בראשה הוא עומד. במרכז תפישתה הרעיונית של מפלגת "יש עתיד" עומד שינוי סדרי העדיפויות של מדינת ישראל והצבת מעמד הביניים במרכז העשייה הכלכלית, קיום שוויון בנטל, בזכויות ובחובות לאזרחי המדינה, קידום החינוך, צמצום המערכות השלטוניות וחתירה להסדר מדיני.

  בבחירות הכלליות לכנסת בשנת 2013 היתה המפלגה הפתעת הבחירות כאשר השיגה את תמיכתם של 543,458 מצביעים והפכה למפלגה השניה בגודלה בכנסת עם 19 מושבים.

  המשך לקריאה
 • במה אנחנו מאמינים

  · אנו מאמינים בהיותה של ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית ברוח חזונם של נביאי ישראל.

  · אנו מאמינים בזכותנו לחיות במדינה עם רוב יהודי, המתקיימת בגבולות בטוחים וברי הגנה.

  · אנו מאמינים שלכל אדם בישראל מגיעות זכויות היסוד שלו, ללא הבדלי דת, גזע, מין, או נטיה מינית.

  · אנו מאמינים בעליונות החוק.

  · אנו מאמינים בשיוויון בפני החוק.

  · אנו מאמינים בממשלה המגלה שקיפות בפני אזרחיה.

  · אנו מאמינים בממשלה יעילה שמספר שריה אינו עולה על 18 והיא עושה ככל שביכולתה כדי להלחם בשחיתות, לצמצם את הבירוקרטיה   ולשפר את השירות לאזרח.

  · אנו מאמינים שתפקידה של המדינה לפקח על שוק העבודה, לפעול לצמצם למינימום את האבטלה ולדאוג לכך שהמיסים שאנו משלמים        ינוצלו לטובת הכלל ולא לטובת קבוצות אינטרסים או בירוקרטיה מושחתת.

  המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך