הצטרפו אלינו!

אושר בועדת שרים: חוק ביטוח לאומי יחול גם על ”לידה שקטה” מהשבוע ה- 22

16 נובמבר 2014 14:37 | יש עתיד

הצעת החוק של ח"כ ד"ר עליזה לביא, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי, עברה היום (א') בוועדת השרים לענייני חקיקה. ההצעה מתמודדת עם התופעה של לידת ולד מת, הנקראת גם "לידה שקטה". מוצע לשנות את הגדרת המונח לידה בחוק חוק הביטוח הלאומי, התשנ"ה–1995, מהשבוע ה-26 להריון לשבוע ה-22, כך שההגדרה הקבועה בחוק תתאם את הגדרת הממסד הרפואי. ההגדרה של לידה מבחינה רפואית היא יציאת העובר מרחם אימו בשבוע ה-22, על כן הצעת החוק באה למנוע את ההבחנה השרירותית הקיימת בין נשים שחוו את התופעה בין השבועות ה-22-25 להריון, לבין נשים שחוו אותה בשבוע ה-26 ואילך, ותאפשר להן את אותן הזכויות לפי חוק הביטוח הלאומי.

הצעת חוק זו היא פרי יוזמה של שדולת הנשים בישראל, בעקבות פניות ציבור בנושא, ונכתבה בשיתוף איגוד המיילדות והגניקולוגיה של ההסתדרות הרפואית בישראל.

ח"כ עליזה לביא: "המקרה של "לידה שקטה" הוא מורכב וקשה הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית. הטראומה שעוברת היולדת בשבוע ה22 להריונה, זהה לקושי שעוברת היולדת בשבוע ה-26. מדובר על בין 10%-20% של מקרים מסוג זה בשנה. לנשים במצב זה יש לאפשר לכלול ולקבל את המענה המגיע להן מהביטוח הלאומי. תיקון החוק ימנע עוול מיותר וסבל לנשים ולמשפחותיהן. אלו מקרים שעד כה נפלו בין הכיסאות. ונשים נאלצו לחזור לשגרת החיים באופן מלא, מיד לאחר חוויה קשה מטלטלת זו."

כתבות נוספות שיעניינו אותך

לראשונה מזה שלוש שנים, הממשלה אישרה את תקציב המדינה.

הממשלה ה-36 הביאה הבוקר בשורה גדולה לישראל במגוון תחומי החיים. לאחר שלוש וחצי שנים של שיתוק, עבר הבוקר תקציב חברתי שידאג לחלשים ויחזק את הכלכלה הישראלית.

המשך לקריאה

התחלה חדשה באירופה

עברו הרבה יותר מעשר שנים בהן לא דיבר אף שר ישראלי בפני כנס שרי החוץ של האיחוד. עכשיו הדברים משתנים. יש ממשלה חדשה, אנרגיה חדשה, הגיע הזמן להתחלה חדשה.

המשך לקריאה

בשורה עבור כל ישראלי שמאמין בשוויון

בג"ץ זיהה את העוול שטמון בתהום שנפערה בין זעקת הציבור לבין הממשלה הקודמת. כעת נפעל כדי שהתינוקות הבאים להורים גאים יוולדו מוקפים חום ואהבה ורופאים דוברי עברית. פורסם לראשונה ב-ynet

המשך לקריאה

צפו: יו"ר יש עתיד ושר החוץ, יאיר לפיד התייחס בפתח ישיבת הסיעה לחוק האזרחות:

אם האופוזיציה תצביע נגד החוק, היא תוכיח שיותר חשוב לה להיות נגד הממשלה, מאשר להיות בעד המדינה.

המשך לקריאה

ילדיו של אברהם אוהבים כדורגל

סיכום ביקור היסטורי באיחוד האמירויות>>‌‌ ‌‌

המשך לקריאה

אירוע מיוחד לציון חודש הגאווה בראשות סגן שר החוץ עידן רול

סגן שר החוץ עידן רול: "כדי ליצור שינוי צריך אנשים רבים מכלל זירות החיים. שינוי יכול להיעשות על ידי מחוקקים ודיפלומטים, עיתונאים ואמנים, אבל לא פחות מכך על ידי אנשים שעובדים בהייטק או במשרות שונות ומבקשים ממנהלי הHR שלהם לערוך אירוע גאווה במשרד. אתה לא חייב להיות אקטיבסט חברתי כדי להיות חלק חשוב בשינוי".

המשך לקריאה

הודעה משותפת למשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה, משרד התחבורה ומשרד הכלכלה:

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, שרת האנרגיה קארין אלהרר, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ושרת התחבורה מרב מיכאלי מצהירות: "נשתף פעולה בנושא מדיניות האקלים של ישראל, כדי להוביל להפחתה של 85% בפליטות גזי החממה של ישראל עד 2050"

המשך לקריאה

לאור המחירים הגבוהים לחופשות בישראל החליט שר התיירות יואל רזבוזוב, לא להמשיך את הקמפיין הקורא לחופשה עירונית בישראל

עוד בטרם נכנס שר התיירות יואל רזבוזוב לתפקידו יצא משרד התיירות בקמפיין בערוצי התקשורת המעודד חופשה בערים בישראל. אלא שמאז עלו מחירי החופשות, זאת בין היתר בגלל משבר הקורונה, העלויות הגבוהות, החוסר בעובדים ומגבלות הכניסה לישראל.

המשך לקריאה

סדרת שיתופי פעולה של השרה לשוויון חברתי

כחלק ממשלת האחדות והרצון לעבוד למען אזרחי מדינת ישראל, קידמה בשבוע האחרון השרה לשוויון חברתי, ח"כ מירב כהן, פעולות משותפות יחד עם שר האוצר, אביגדור ליברמן ושרת הפנים, איילת שקד.

המשך לקריאה

צפו: ראש הממשלה החליפי ושר החוץ בפתח ישיבת הסיעה:

באנו לעבוד

ישבתי אתמול בישיבת הממשלה ואני רוצה להגיד לכם מה ראיתי: ראיתי אנשים שבאו לעבוד. לא באו לריב, לא באו להעליב, באו לעבוד.

המשך לקריאה

מצא את מטה השטח הקרוב אליך